Re: Οργανική Χημεία ΙΙ (2011-12)

11
Εγώ πάλι θεωρώ καλύτερο να διαβάσεις από σημειώσεις..αν έχεις ή μπορείς να βρεις από κάπου και να βγάλεις και μια φορά το βιβλίο του McMurry για να δεις αναλυτικότερα κάποια κομμάτια θεωρείας και κάποια σχήματα. :)

Re: Οργανική Χημεία ΙΙ (2011-12)

12
Οι σημειώσεις πάντα πάνω από όλα!

Σχετικά με τα βιβλία, απλώς προειδοποιώ ότι ο McMurry είναι πολύ μεγάλος, ΜΗΝ περιμένετε ότι θα τον διαβάσετε μέσα στην εξεταστική... Ούτε τον Σάνδρη.
Στον McMurry πάντως αν είναι να δείτε ένα πράγμα, αυτό αξίζει να είναι τα σχήματα που εξηγούν τους μηχανισμούς.

Re: Οργανική Χημεία ΙΙ (2011-12)

13
Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας, Θα διαβάσω Σανδρή κοιτάζοντας σχήματα από ΜcMurry και θέματα. Δυστυχώς δεν εχω σημειώσεις.

Re: Οργανική Χημεία ΙΙ (2011-12)

14
Αν δυσκολεύεσαι να διαβάσεις χωρίς καθόλου σημειώσεις θα μπορούσα να σου δώσω τις δικές μου να τις φωτοτυπήσεις. Αν κάποια στιγμή δεις ότι χρειάζεσαι πες μου!

Re: Οργανική Χημεία ΙΙ (2011-12)

15
Έχει κανείς σημειώσεις του κ. Τσολομύτη; Θα ήμουν ευγνώμων αν μπορούσε κάποιος να μου τις δανείσει να τις φωτοτυπήσω. ΣΟΣ!
In my glass coffin.
I'm waiting.

Re: Οργανική Χημεία ΙΙ (2011-12)

17
Εγώ θα έρθω αύριο στο μάθημα! Είμαι μεγαλύτερη, νομίζω θα με καταλάβεις! Αν γίνεται να τις βγάλω φωτοτυπία και να στις επιστρέψω αμέσως. Ευχαριστώ!
In my glass coffin.
I'm waiting.

Re: Οργανική Χημεία ΙΙ (2011-12)

18
Σ ευχαριστώ Σοφία μου έχουν μείνει οι οργανικές για πτυχίο και με έχουν αχόσει,
επειδή μου κάνει ο Τσολομύτης δεν ξέρω αν μπορείς Μαρία να μου τις δώσεις να τις φωτοτυπήσω και να στις επιστρέψω αμέσως;

Re: Οργανική Χημεία ΙΙ (2011-12)

20
Η κυρία Δέτση σήμερα έκανε επανάληψη και αυτό θα συνεχιστεί και στα επόμενα μαθήματα. Μας τονίζει κάποια σημαντικά στοιχεία θεωρείας και μας λύνει και τις πιο σημαντικές ασκήσεις λέγοντας μας πως ακριβώς θέλει να δικαιολογηθούν και στο τέλος.. :)