Είναι άθλιο το μπλέ με ρίγα κόκκινη πουλοβεράκι του Μάκη?

Ναι
Σύνολο ψήφων: 3 (20%)
Όχι
Σύνολο ψήφων: 5 (33%)
Όχι, το άθλιο είναι λίγο.
Σύνολο ψήφων: 7 (47%)
Σύνολο ψήφων: 15

Re: Ωδή για την καταστροφή του ΑΘΛΙΟΥ πουλοβερακίου του Μάκη

21
Ε, κι αν είναι τι αλλάζει; Ύπουλες δυνάμεις προσπαθούν να δράσουν πίσω από την πλάτη μας λέω! Δόλια προσπαθούν να γυρίσουν την κατάσταση υπέρ συγκεκριμένων υποκειμένων (και αντικειμένων) :P

Re: Ωδή για την καταστροφή του ΑΘΛΙΟΥ πουλοβερακίου του Μάκη

22
Ως υπερμαχος της ελευθεριας και της ελεθευρης βουλησης(αν και αυτα εχουν ελαχιστο νοημα σε ενα ντετερμινιστικο συμπαν) πιστευω οτι Μακης εχει δικαιωμα να φοραει οτι θελησει.
Και επειδη ως γνωστον "Beauty is in the eyes of the beholder" δεν μας πεφτει λογος για την αισθητικη του πουλοβερακίου.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and has been widely regarded as a bad move.
-The Hitchhiker's Guide to the galaxy

Re: Ωδή για την καταστροφή του ΑΘΛΙΟΥ πουλοβερακίου του Μάκη

26
Αν και εφτασε κοντα(τινα τροπο) ο Περικλης,οχι δεν ειμαι το πουλοβερ του Μακη,οπως βεβαια δεν ειμαι και ο ιδιος ο Μακης,αλλα και να ημουν δεν θα το παραδεχομουν οποτε αρνουμαι να μπω σε αυτην την διαδικασια,συνεπως παραλειψτε τα παραπανω...
Συνεχιζοντας λοιπον θα πω οτι απλα ειμαι η φωνη της λογικης και της δικαιοσυνης που ολοι εχετε μεσα σας,ειμαι μια ιδεα και οσο και να προσπαθειτε δε θα με χτυπησετε με τις προβοκατορικες σφαιρες σας διοτι ως γνωστον οι ιδεες ειναι αλεξισφαιρες Mr. Creedy.Μπορειτε λοιπον να συνεχισετε την επιθεση σας και να καταπνιξετε αλλη μια φωνη που λεει κατι αντιθετο απο σας συνεχιζοντας στο δρομο των μονοπωλειων(επιλογων στην περιπτωση μας)φορωντας παρωπιδες η να κανετε κατι αλλο(δε μπορεσα να σκεφτω κατι...)Παντως εγω θα εχω καθαρη συνειδηση(τοσο καθαρη οσο an unmuddied lake,as clear as an azure sky of deepest summer)γιατι ξερω οτι εχω προσπαθησει να βοηθησω 1 ανυπερασπιστο πλασμα ονοματι πουλοβερ...Με την αδεια σας να επικαλεστω και 1 τραγουδι

υστερ:για να μην εχουμε παρεξηγηση οπου ακουτε 'my' βαλτε 'his'...
Spoiler: show
Οποιος εφτασε μεχρι εδω ειναι ηρωας γιατι εγω θα βαριομουν να διαβασω ολες αυτες τισ αρλουμπες...
Και αν καποιοι αναρωτιουνται γιατι δεν εγραφα τοσο καιρο ειναι επειδη δεν ειχα αδεια απο τον ψυχιατρο μου...
Ελπιζω να μην λαβετε τιποτα απο οσα γραφω στα σοβαρα...
Αυτα...
"People don’t listen, they just wait for their turn to talk."
— Chuck Palahniuk

Re: Ωδή για την καταστροφή του ΑΘΛΙΟΥ πουλοβερακίου του Μάκη

29
Ο κ.Κ. πηγε σε μια συγκεντρωση και αφηγηθηκε μετα αυτην την ιστορια:Στη μεγαλη πολιτεια Χ υπαρχει ενας συλλογος που εχει τ'ονομα Χμ χμ.Στο συλλογο αυτο επικρατει η παραδοση μετα απο ενα θαυμασιο γευμα που γινεται μια φορα το χρονο τα μελη να λενε δυο-τρεις φορες :Χμ χμ.Στο συλλογο αυτο ανηκουν ανθρωποι που τους ειναι αδυνατο να θαβουν τη γνωμη τους,μα που εφτασαν ωστοσο να διαπιστωσουν οτι οι αλλοι παρεξηγουν παντα αυτα που λενε.Μαθαινω ωστοσο,ειπε ο κ.Κ. κουνωντας το κεφαλι,οτι μερικοι παραξηγουν κι αυτο ακομα το Χμ χμ,γιατι πιστευουν οτι δεν σημαινει τιποτα.
Το παραπανω γραφτηκε για να σας πω εμμεσα οτι προκειται περι παρεξηγησης να με ταυτιζεται με το Μακη,αλλα αφου θελετε να ζειτε μεσα στις ψευδαισθησεις και τα ψεματα θα σας κανω τη χαρη να παραδεχτω,οτι ναι ειμαι ο Μακης-->link
Spoiler: show
:D :bleh:
"People don’t listen, they just wait for their turn to talk."
— Chuck Palahniuk
cron