Re: Τα καρτούν που μας ανέθρεψαν...

45
Σορρυ για το διπλό πόστ αλλα τωρα είδα ότι ειχε ξαναανεβει ο Μπολεκ και Λολεκ

Αυτα δεν νομίζω να ανεβηκαν :)





ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ και στους Χημικους Μηχανικους!

Δύο Φράσεις Προκαλούν Αληθινό Τρόμο: ''Κάναμε ό,τι μπορούσαμε..'' και ''ο Βύντρα Σεντράρει! :o ''

Re: Τα καρτούν που μας ανέθρεψαν...

46
θενκσ madadayo!
καλα σίγουρα naruto shippuden ειναι ακομα καλύτερο αλλά βγάζουν πολύ αργά τα επεισοδια και συνέχεια τα γεμίζουν με fillers ...
Κάποια περίοδο διάβαζα τα manga αλλά προτιμώ συνδυασμό κινούμενης εικόνας-ήχου :razz:
~once you've grown up, you can never come back..~

Re: Τα καρτούν που μας ανέθρεψαν...

47
Μμμμμ...θυμάμαι ότι ξυπνούσαμε 7 η ώρα το σάββατο με τον αδερφό μου και μέναμε μέχρι τις 1 κολλημένοι στην τηλεόραση με τα μισοτελειωμένα κόκο ποπς να βλέπουμε καρτούν. Ενδεικτικά: κάτι προϊστορικά του 40 με τον donald duck, looney toons, χελωνονιτζάκια, thundercats , batman , saber rider and the star sheriff, scooby-doo. Αργότερα κι εκείνο το show στην ετ-1 που είχε "παρουσιαστή" τον mickey και έβαζε ιστοριούλες με όλους του ήρωες (δεν θυμάμαι πως το λένε!)
Το αγαπημένο μου όμως ήταν κάτι απογεύματα στο 902 : bolek και lolek και reksio.


In my glass coffin.
I'm waiting.

Re: Τα καρτούν που μας ανέθρεψαν...

48
@ αϊ-ο: Αυτό με τον mickey το παίζει ακόμα! Εννοείς ένα που έχουν κάτι σαν γιορτή-παράσταση και έχουν μαζέψει όλους τους ήρωες της Disney σε ένα θέατρο και δείχνουν διάφορες ταινίες;
Το παίζει σίγουρα στις διακοπές των Χριστουγέννων (στη ΝΕΤ, το μεσημέρι). Ίσως να το παίζει και όλη τη χρονιά!

Re: Τα καρτούν που μας ανέθρεψαν...

49
Μαλλον αυτο ειναι:



Εντωμεταξυ προχτες ειδα οτι ακομα υπαρχει το Ουρανιο τοξο! αυτο που εφτιαχνε κατασκευες και τετοια!
Και τωρα που ειπα Ουρανιο τοξο θυμηθηκα και τους "Ατρομητους", αν και δεν ειναι καρτουν το βαζω (σε σποιλερ για μην χαλασει την συνεχεια)
ηταν μονη λατινοαμερικανικη σαπουνοπερα που ειδα ποτε μου
Spoiler: show
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and has been widely regarded as a bad move.
-The Hitchhiker's Guide to the galaxy

Re: Τα καρτούν που μας ανέθρεψαν...

50
Κάτι που νομίζω δεν έχει μπει μέχρι τώρα:
Χάιντι! (μην γελάτε... :P)



edit: Έφτιαξα και ένα "ευρετήριο" στο πρώτο post ώστε να μπορεί κάποιος που δεν έχει παρακολουθήσει τη ροή του θέματος να δει τι έχει ανέβει και να βρει εύκολα το βίντεο που ψάχνει. Μέχρι στιγμής (σε αυτές τις 5 σελίδες) έχουν ανέβει 78 τίτλοι! Και μένουν ακόμα κάποια κλασσικά καρτούν που δεν έχουν ανέβει... ;)
Θα ήθελα να παρακαλέσω τους moderators να βοηθήσουν να κρατάμε ενημερωμένο το ευρετήριο. :)