Re: Τα καρτούν που μας ανέθρεψαν...

34
MaHaHoU έγραψε:Γούντυ ο τρυποκαρυδος
Spoiler: show
Μικρό μου πόνυ
Spoiler: show
Οι φωτεινουληδες
Spoiler: show
Και...
ΑΣΗΜΕΝΙΑ ΓΕΡΑΚΙΑ
Spoiler: show
πω πω .. πού τα θυμήθηκες αυτά????

ένας (τουλάχιστον) Γούντυ κυκλοφορεί στο ΕΜΠ στο διάδρομο που βγάζει στην 4η στάση κ στις εστίες!

και silverhawk... εψαχνα να το ανεβάσω πριν!

πολλά pokemon έπεσαν.. οπότε μιας και κάθε εξεταστική απαιτεί κάψιμο κ βαρεμάρα....
(αυτή τη φορά είναι το one piece..., γνωστό στην Ελλάδα, ως ο Ντρέηκ και το κυνήγι του χαμένου θησαυρού )



θυμάμαι που αναγκαστικά είδα πολλά επεισόδια γιατί ήθελα να δω τα ανεπανάληπτα Digimon Adventure 02 (aka Digimon Next Generation στην Ελλάδα) μιας όμως το Ελληνικό dub κράτησε στο opening το ίδιο με το Digimon Adventure (aka Digimon) επιτρέψτε μου να παραθέσω το Ιαπωνικό opening (το Ελληνικό των 02 το έβαλα στο πρώτο μου ποστ )



και

Hatred is Blind, Rage carries you Away...
and He who pures out Vengeance, runs the Risk of tasting a Bitter draught
...
One is All and All is One

Re: Τα καρτούν που μας ανέθρεψαν...

35
Για μένα digimon vrs Pokemon 1-0. 1000 φορές καλύτερα τα Digimon. Τρελή αγάπη, τα βλεπα ανελιπώς κι ας ήμουν 3η Γυμνασίου χοχοχο

Κάτι που έχει παιχτεί στην ελληνική TV (τουλάχιστον στα ψηφιακά) πριν από 2 χρόνια (θεωρούμαι ακόμα παιδί ε?) είναι αυτό :
この危うげな世界さえ
越えてゆけると 信じるだけ
あなたと

Re: Τα καρτούν που μας ανέθρεψαν...

39
λοιπον παιδια σας εχω κατι δύσκολο να μου βρειτε...
στο παλιοοο καναλι junior ή 09 δεν θυμαμαι έδειχνε ένα animation μαλλον ιστοριουλα ήταν και οχι σειρα με μία γιορτή που πέφταν κάτι άσπρα στρογγυλά κεκάκια(??ή και όχι) και τα μαξέυανε και ήταν ένας φτωχός που είχε πάρει ένα και βρήκε μία κάμπια που πείναγε και τελικά της το έδωσε να το φάει και μετά αυτή έγινε πεταλούδα...
εκανα την τέλεια περιγραφή :o :razz: :roll:
Προσπαθώ εδώ και πολύ καιρό να το βρώ είναι απο τα αγαπημένα μου!
Α πάρτε και από μένα ωραία αγαπημένα που με ανέθρεψαν:
1o:αυτό το τραγούδι μου είχε κολλήσει για πολύυυυ καιρο!


2ο: από τα πιο επικά anime που έχω δει και συνεχίζω να βλέπω με τρελή πόρωση...


3o: το deathnote -δεν είναι κλασικό το ξέρω αλλά εγώ το είδα σχετικά μικρή οπότε πιάνεται! :razz:


4o: Πεπερ Αν!
~once you've grown up, you can never come back..~

Re: Τα καρτούν που μας ανέθρεψαν...

40
@Emily:

Ξέρω ποιο λες! Νομίζω ότι κάπου είχε πιάσει το μάτι μου τον τίτλο... θα ψάξω το βραδάκι!
Αφού.. περάσαμε σ αυτή την κατηγορία.. επέτρεψέ μου να "εμπλουτίσω" το ποστ σου ;)



και Darker than Black

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MakisH την Πέμ 24 Φεβ 2011, 11:18 am, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Λόγος: Αντικατάσταση quote με "@Emily:"
Hatred is Blind, Rage carries you Away...
and He who pures out Vengeance, runs the Risk of tasting a Bitter draught
...
One is All and All is One