Re: Χειροτεχνείτε;

11
Δεν είναι και τιποτα τρομερο, αλλα οριστε! (απο τα doodles που κανω οταν βαριεμαι)
972702_10151899625962166_67298295_n.jpg
Αργοτερα ανακαλυψα οτι ενα παρομοιο μοτιβο ειχε χρησιμοποιησει ο Κλιμτ, στο "Δεντρο της Ζωης"
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and has been widely regarded as a bad move.
-The Hitchhiker's Guide to the galaxy

Re: Χειροτεχνείτε;

13
Μιας και αναφέρθηκε το μωσαϊκό/κολάζ, έχω να σας προτείνω ένα site πολύ καλό και δωρεάν, στο οποίο μπορείτε να δημιουργήσετε πολλά όμορφα πράγματα:
http://www.fotor.com/
Jealousy is the fear or apprehension of superiority: envy our uneasiness under it.
-William Shenstone
Συνημμένα
collage2.png

Re: Χειροτεχνείτε;

14
θα μπορούσε να ανήκει και στο topic "Φωτογραφίζετε;" καθώς η φωτογραφία είναι πιο ωραία από τις χειροτεχνίες :razz:
Η κατασκευή στα αριστερά είναι υποτίθεται ο πύργος του Eiffel(φτιαγμένος από ρύγχη πιπέτας...)
Κάτω δεξιά ένα δείγμα ...αφηρημένης τέχνης(που κατά 50% είναι δικό μου :razz: ) ενώ η φωτογραφία δεν έχει τραβηχτεί από εμένα,είναι για το decor
30102013529 - Copy.jpg
Spoiler: show
Υλικά που χρειάστηκαν:
ρύγχη πιπέτας,μολύβι,στυλό,χαρτί,ταχυδρομικοί φάκελοι,γραμματόσημα,κόλλα,κερί,σφραγίδα :bleh:
"People don’t listen, they just wait for their turn to talk."
— Chuck Palahniuk

Re: Χειροτεχνείτε;

17
@panagiota Είναι πολύ όμορφο το δημιούργημά σου, συγχαρητήρια!Τι υλικό χρησιμοποίησες στο χρωματικό μέρος; Φαίνεται για παστέλ (λιπαρό) αλλά μπορεί να κάνω και λάθος λόγω φωτογραφίας....πες μας δύο λόγια γι αυτό. :bigbeer:
Jealousy is the fear or apprehension of superiority: envy our uneasiness under it.
-William Shenstone

Re: Χειροτεχνείτε;

19
Και πάλι κάτι από μένα. Σίγουρα επιδέχονται βελτίωση...
Ελλείψει υλικών χρησιμοποίησα χαρτόνι, αλουμινόφυλλο, βερνίκι νυχιών, χρώματα για ζωγραφική σε κερί, λεπτό σύρμα και χάντρες.
IMG_3674οο.jpg
Και για τις αποφάσεις,/ σ' εκείνες τις στιγμές της ανυπολόγιστης δύναμης μας,/ κανείς δεν πήρε την ευθύνη ύστερα από την ήττα.
Κι όχι γιατί δεν μετρήσαμε κόστη, συνέπειες ή απώλειες,/ αλλά ήτανε τέτοιες οι επιθυμίες/ που όλα τα δικαιολογήσαμε.