Χειροτεχνείτε;

1
Κατά καιρούς βλέπω σε χώρους κοινωνικής δικτύωσης διάφορες χειροτεχνίες και ζωγραφιές συναδέλφων, οι οποίες είναι πολύ όμορφες και πολύ ευφάνταστες!

Επειδή λοιπόν έχουμε ταλέντο και σε άλλα πράγματα, ήρθε η ώρα να τα αναδείξουμε και να ανταλλάξουμε ιδέες!

Ανεβάστε λοιπόν ελέυθερα και χωρίς περιστροφές φωτογραφίες με τις ζωγραφιές σας και ό,τι άλλο φτιάχνετε! Οτιδήποτε!
Μη ντρέπεστε!!! ;)
Προσοχή! Όσοι ανεβάζουν φωτογραφίες με γλυπτά από σοκολάτα και διάφορα άλλα γλυκά, οφείλουν να μου στείλουν κάτι να δοκιμάσω! :razz:

Θα κάνω την αρχή με τις δικές μου χειροτεχνίες:
Spoiler: show
Επειδή η ζωγραφική μου είναι για κλάμματα σας παραθέτω ένα ζευγάρι σκουλαρίκια που έφτιαξα με τα χεράκια μου!
Και για τις αποφάσεις,/ σ' εκείνες τις στιγμές της ανυπολόγιστης δύναμης μας,/ κανείς δεν πήρε την ευθύνη ύστερα από την ήττα.
Κι όχι γιατί δεν μετρήσαμε κόστη, συνέπειες ή απώλειες,/ αλλά ήτανε τέτοιες οι επιθυμίες/ που όλα τα δικαιολογήσαμε.
Συνημμένα
IMG_3554οο.jpg

Re: Χειροτεχνείτε;

2
Βεβαίως και είμαστε ταλαντούχοι :)
Εγώ σκιτσάρω πολλά χρόνια και τα τελευταία 2 φτιάχνω αφίσες για event.Κυρίως χρησιμοποιώ μολύβι,κάρβουνο,μελάνια και ακουαρέλα (πέρα από τα λοιπά υπολογιστικά μέσα που είναι γραφιστικά pack )
Το παρακάτω δείγμα είναι μολύβι και μελάνια.
Υλικά: μολύβια Η,Β,Β4
μαύρο και λευκό μελάνι(οι μίξεις δίνουν τα χρώματα που διακρίνονται στην οθόνη)
χαρτί Α3,smooth satinee 100lbs/220 gsm

Πολύ καλή ιδέα αυτό το θέμα!!!Μπράβο griega :bigbeer:
P1010449.JPG
Jealousy is the fear or apprehension of superiority: envy our uneasiness under it.
-William Shenstone

Re: Χειροτεχνείτε;

3
Ω, πολύ όμορφο!

Άντε και οι υπόλοιποι! Αποκαλυφθείτε!
Και για τις αποφάσεις,/ σ' εκείνες τις στιγμές της ανυπολόγιστης δύναμης μας,/ κανείς δεν πήρε την ευθύνη ύστερα από την ήττα.
Κι όχι γιατί δεν μετρήσαμε κόστη, συνέπειες ή απώλειες,/ αλλά ήτανε τέτοιες οι επιθυμίες/ που όλα τα δικαιολογήσαμε.

Re: Χειροτεχνείτε;

4
Γεία σου κόσμε...
αυτή είναι η πρώτη μου δημοσίευση στο forum...Ντοπή μου..
Η αγαπητή κύρία griega δημιούργισε ένα πολύ ενδιαφέρον θέμα στο οποίο ο καθένας μπορεί να βάλει τις δημιουργίες του...
Με την σειρά της η κυρία maria93 προσοπικά με εντυποσίασε με την δημιουργεία της..
Οι δικές μου δημιουργίες κοιμένονται σε πολλούς τομείς...Γενικά δεν έχω συγκεκριμένα υλικά που χρισιμοποιώ...Κυρίως είμαι του μολιβιού γιατί ειναι κάτι εύκολο στην χρήση αλλά χρησιμοποιώ επίσης και κυρομπογίες, spray και τεμπερες...Πέραν του χαρτιού πειραματίζομαι σε τοίχους, πόρτες, μπλούζες, καιραμικά και κουκουνάργια...
Αυτά είναι δύο δύγματα..Για κάποιον περιεργο λόγο δεν μπόρεσα να ανευάσω και κάτι με κάποιο άλλο μέσο οπότε συτά είναι...
Hope you like them...:)
Συνημμένα
το συγκεκριμένο είναι με κυρομπογιες και ειναι η πρωτη μου αποπειρα με το συγκεκριμένο μέσο...Αποικωνίζει το βουνό Ararat το οποίο βρήσκετε στην Αρμενία και είναι το βουνό στο οποίο βρέθηκε η κυβωτός του Νόε μετά τον κατακλησμό...
το συγκεκριμένο είναι με κυρομπογιες και ειναι η πρωτη μου αποπειρα με το συγκεκριμένο μέσο...Αποικωνίζει το βουνό Ararat το οποίο βρήσκετε στην Αρμενία και είναι το βουνό στο οποίο βρέθηκε η κυβωτός του Νόε μετά τον κατακλησμό...
κάτι κλασίκό με μολίβι...το συγκεκριμένο σχέδιο το είδα σε μία αφησα στον Βόλο και απλά δεν μπορεσα να αντοισταθώ στον πειρασμό να κάνω ένα ίδιο...
κάτι κλασίκό με μολίβι...το συγκεκριμένο σχέδιο το είδα σε μία αφησα στον Βόλο και απλά δεν μπορεσα να αντοισταθώ στον πειρασμό να κάνω ένα ίδιο...

Re: Χειροτεχνείτε;

5
Ireth, είναι τιμή μου να ξεκινάς τις δημοσιεύσεις σου στο φόρουμ στο συγκεκριμένο θέμα! :) Ελπίζω να μας ανεβάσεις στο μέλλον και άλλες από τις δημιουργίες που μας περιέγραψες!

Το δεύτερό σου σχέδιο μου αρέσει ιδιαίτερα και με συγκινεί με έναν πολύ περίεργο τρόπο...

Maria93, Ireth συνεχίστε να ζωγραφίζετε ;)

Και τώρα που τα δύο πρώτα ταλέντα μας αποκαλύφθηκαν, περιμένουμε και τους υπόλοιπους!
Και για τις αποφάσεις,/ σ' εκείνες τις στιγμές της ανυπολόγιστης δύναμης μας,/ κανείς δεν πήρε την ευθύνη ύστερα από την ήττα.
Κι όχι γιατί δεν μετρήσαμε κόστη, συνέπειες ή απώλειες,/ αλλά ήτανε τέτοιες οι επιθυμίες/ που όλα τα δικαιολογήσαμε.

Re: Χειροτεχνείτε;

7
Πάει καιρός που είχα κάνει το συγκεκριμένο(πριν 3 χρόνια), αλλά έχει σημασία γιατί μάλλον κέρδισα τότε με αυτό την αποδοχή κάποιων μεταλλάδων πρώην συμμαθητών μου...lol
Υλικά:
μολύβια ΗΒ,Β,Β2,Β4,Β8
χαρτί Α3,110gsm
Jealousy is the fear or apprehension of superiority: envy our uneasiness under it.
-William Shenstone
Συνημμένα
P1010452.JPG