Re: Έχετε πρόβλημα με τον υπολογιστή σας? Ρωτήστε εδώ!

101
Και μιας και αναφερθήκαμε σε opensource προγράμματα προσωπικά βρίσκω ιδιαίτερα χρήσιμο για τα Windows το https://ninite.com/ όπου έχει πολλά γνωστά ελεύθερα (και μερικά trial) προγράμματα τα οποία εγκαθιστάς εύκολα και μαζικά και χωρίς τη γνωστή "σαβούρα" που συνηθίζουν να σου πετάνε στην εγκατάσταση οι εκδότες. Βασικά είναι ό,τι πρέπει για αρχάριους χρήστες.

Re: Έχετε πρόβλημα με τον υπολογιστή σας? Ρωτήστε εδώ!

103
Papajim202 έγραψε:Και γω βρισκω ιδιαιτερα χρησιμο να το γυρισετε ολοι σε Linux αμεσα αγαπες μου...
:bigbeer:
Εμείς θέλουμε να είμαστε υποχείρια του καπιταλισμού και να μας κατασκοπεύει η Microsoft. Μου μάθατε όλοι ελεύθερα λογισμικα και ιστορίες για αγριου :P :P
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: Έχετε πρόβλημα με τον υπολογιστή σας? Ρωτήστε εδώ!

105
Papajim202 έγραψε:Προσεχε μονο μην δουλεψω στην microsoft και βγαλω ολα τα απλυτα σου στη φορα...
Δεν έχω άπλυτα, βάζω καθημερινά πλυντήριο :P
Να σε δω στη microsoft μαζί με τον MakisH και μετά θα έχω ολοκληρώσει ως άνθρωπος :P
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: Έχετε πρόβλημα με τον υπολογιστή σας? Ρωτήστε εδώ!

106
KiritoShu έγραψε:
Papajim202 έγραψε:Προσεχε μονο μην δουλεψω στην microsoft και βγαλω ολα τα απλυτα σου στη φορα...
Δεν έχω άπλυτα, βάζω καθημερινά πλυντήριο
Εικόνα

Να σε δω στη microsoft μαζί με τον MakisH και μετά θα έχω ολοκληρώσει ως άνθρωπος
Εικόνα
Έχει αρχίσει και αυτή να επενδύει στο ελεύθερο λογισμικό σε κάποιους τομείς πάντως.

Να σε δω εσένα να δοκιμάζεις με καλή διάθεση κάτι διαφορετικό και θα έχω ολοκληρωθεί ως άνθρωπος!

Re: Έχετε πρόβλημα με τον υπολογιστή σας? Ρωτήστε εδώ!

107
Είχα βαλει linux μια περίοδο και ο υπολογιστης έκανε από μόνος του κάποια στιγμή επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις.. Θα το πάρω ως σημάδι για να μην το ξαναπροσπαθήσω :P

Επίσης δοκιμάζω πάντα την καινούργια έκδοση του office.. που θα μου πεις ότι δε δοκιμάζω τπτ καινούργιο
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: Έχετε πρόβλημα με τον υπολογιστή σας? Ρωτήστε εδώ!

109
Papajim202 έγραψε:Εμ τι να κανουμε τα Linux θελουν και μια Α ικανοτητα να τα χρησιμοποιησεις. ΓΑΤΑΚΙ :baby: :baby:
Είναι ΤΟ linux, γατάκι...! :bleh:

(ζητούμε συγγνώμη από τους υπόλοιπους χρήστες για το πρήξιμο)
cron