[2ο] Μακροοικονομία

1
Παρακάτω βρίσκονται τα αρχεία που χρησιμοποιήθηκαν στη διδασκαλία του μαθήματος!Παρουσιάσεις,pdf και άλλα!
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
People wishing to analyze nature without using mathematics just settle for a reduced understanding.

Re: Μακροοικονομία

2
Την Δευτέρα 6/6 δεν θα πραγματοποιηθεί το μάθημα της μακροοικονομίας λόγω απουσίας των διδασκόντων. Όπως ενημερωθήκαμε στο μάθημα.

Re: Μακροοικονομία

3
έχει κανείς παλιά θέματα μακροοικονομίας;από το βιβλίο πρέπει να ξέρουμε τους διάφορους τύπους και τα διαγράμματα;

Re: Μακροοικονομία

5
Στο έτος μου Σοφάκι μου ήταν με κλειστά βιβλία! Δεν ξέρω αν τώρα άλλαξε κάτι, αλλά δεν νομίζω... Πάντως η εξέταση βασιζόταν πιο πολύ σε ερωτήσεις κρίσεως. Και αν θυμάμαι καλά υπήρχαν και ερωτήματα για το συνάλλαγμα.

Re: [2ο] Μακροοικονομία

7
Τα περσινά θέματα (2012) Μακροοικονομίας 2ου εξαμήνου:
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Και για τις αποφάσεις,/ σ' εκείνες τις στιγμές της ανυπολόγιστης δύναμης μας,/ κανείς δεν πήρε την ευθύνη ύστερα από την ήττα.
Κι όχι γιατί δεν μετρήσαμε κόστη, συνέπειες ή απώλειες,/ αλλά ήτανε τέτοιες οι επιθυμίες/ που όλα τα δικαιολογήσαμε.

Re: [2ο] Μακροοικονομία

10
alexl789 έγραψε:γεια σας,
ξερει καποιος σε τι ποσοστο συμμετεχει η εργασια στον βαθμο και αν μετραει μονο θετικα?
Θετικά μόνο και αν είναι καλή βοηθάει αρκετά. Για ποσοστό θα σε γελάσω, γύρω στο 40-50% πρέπει να είναι, αν και είναι πολυ τυπικό. Ξαναλέω, αν ειναι καλή βοηθάει πολύ. Αρκεί να την κάνεις.