[2ο] Φυσικοχημεία Ι (2017-18)

1
Καλησπέρα! Παρακαλώ πολύ, ξέρει κάποιος πληροφορίες για το μάθημα όπως θα εξεταστεί φέτος; Ισχύει η παραπάνω ύλη ή άλλαξε κάτι πέρυσι; Έχω μπερδευτεί, καθώς το μάθημα άλλαξε και δεν έχω βρει κάπου πληροφορίες για την εξέταση :roll:

Re: [2ο] Φυσικοχημεία Ι (2015-16)

2
"Όσοι φοιτητές του 4ου εξαμήνου και άνω οφείλουν το μάθημα του 2oυ εξαμήνου 5094 Φυσικοχημεία Ι (Χημική Θερμοδυναμική) θα πρέπει να δηλώσουν το συγκεκριμένο μάθημα, για το οποίο ωστόσο δε θα πραγματοποιηθεί διδασκαλία, παρά μόνο εξέταση κατά τις τακτικές εξεταστικές περιόδους του τρέχοντος εαρινού εξαμήνου [περιόδου Ιουλίου 2018 (Κανονική), περιόδου Σεπτεμβρίου 2018 (Επαναληπτική)]."
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Antonyd την Κυρ 06 Μάιος 2018, 5:32 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Re: [2ο] Φυσικοχημεία Ι (2015-16)

4
lalalalalala έγραψε:@Antonyd ευχαριστώ πολύ
Μήπως ξέρεις και πώς διδάχτηκε πέρυσι το μάθημα ή ποια είναι η ύλη; :D
H αλήθεια είναι ότι δεν έχω την παραμικρή ιδέα για το πως διδάχτηκε το μάθημα. Αν και νομίζω οτι θέματα βάζει άλλος καθηγητής από εκείνον που έκανε το μάθημα πέρυσι....

Re: [2ο] Φυσικοχημεία Ι (2015-16)

6
Το μάθημα έχει καταργηθεί απλά μέχρι να κατασταλάξει λίγο το ΠΣ το έχουμε τιμής ένεκεν.

Για τους φοιτητές άνω των 10 εξαμήνων κατά την ακαδημαϊκή χρονιά 2018-19 ισχύει η
αντιστοίχιση των μαθημάτων κορμού του ισχύοντος ΠΣ και του Νέου ΠΣ του Πίνακα 1 καθώς
και τα εξής:
-Όσοι φοιτητές έχουν προβιβάσιμο βαθμό στο μάθημα «Φυσικοχημεία Ι (Χημική
Θερμοδυναμική) και «Εφαρμοσμένη Θερμοδυναμική» απαλλάσσονται από το
μάθημα «Θερμοδυναμική Ι»
-Όσοι φοιτητές δεν έχουν προβιβάσιμο βαθμό στο μάθημα «Φυσικοχημεία Ι (Χημική
Θερμοδυναμική) και «Εφαρμοσμένη Θερμοδυναμική» επιλέγουξν υποχρεωτικά το
μάθημα «Θερμοδυναμική Ι»
-Όσοι φοιτητές δεν έχουν προβιβάσιμο βαθμό στο μάθημα «Φυσικοχημεία Ι (Χημική
Θερμοδυναμική)» επιλέγουν υποχρεωτικά το μάθημα «Θερμοδυναμική Ι».
-Όσοι φοιτητές έχουν προβιβάσιμο βαθμό στο μάθημα «Εφαρμοσμένη
Θερμοδυναμική» απαλλάσσονται από το μάθημα «Θερμοδυναμική Ι»

Re: [2ο] Φυσικοχημεία Ι (2015-16)

7
Εγω δηλ που ειμαι ανω των 10 εξαμηνων και χρωσταω και φυσικοχημεια 1 και εφαρμοσμενη θερμοδυναμικη τι ισχυει ακριβως? Αν δωσω τωρα και περασω φυσικοχημεια 1...θα πρεπει να περασω τον Σεπτεμβρη εφαρμοσμενη θερμοδυναμικη για να ειμαι κ? αλλιως? απτο νεο ετος θα πρεπει να δωσω μονο Θερμοδυναμικη 1?
cron