Re: [2ο] Φυσικοχημεία Ι (2014-15)

25
Άβυσσος η ψυχή του Κυριάκου
. Η βασική απορία, αν όντως στο κύκνειο άσμα του τους πέρασε όλους, είναι η εξης: αυτός τελικά από εδω μέσα βγήκε απατεώνας ή επαναστάτης?
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: [2ο] Φυσικοχημεία Ι (2014-15)

27
Και να ακούσω τις αμπελοφιλοσοφίες του αιώνα και του επόμενου, συμπυκνωμένες σε ένα λογίδριο άνευ προηγουμένου, το οποίο θα στερείται συνοχής και συνεκτικότητας? Όχι, ευχαριστώ
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: [2ο] Φυσικοχημεία Ι (2014-15)

28
Γιατί τόσο προσβλητικός και με τόσο μίσος για το μασαβετα?
Ειλικρινής ερώτηση, γιατι μιλάνε πάρα πολλοι συμφοιτητες μας έτσι και δεν μπορώ να καταλάβω γιατι...

Re: [2ο] Φυσικοχημεία Ι (2014-15)

29
Spoiler: show
Κανονικά δε νομίζω ότι θα έπρεπε να το συνεχίσω, αλλά to name a few reasons προκειμένω να δικαιολογήσω το ύφος των post μου στο τόπικ αυτό...
1)Αντικειμενικά ο Μασαβέτας μάθημα δεν κάνει (όσον αφορά στη χημική θερμοδυναμική την οποία διδάσκει). Ακόμα αναρωτιέμαι για ποιο λόγο έχασα τόσες ώρες από τη ζωή μου να παρακολουθήσω.
2)Ερευνητικό έργο δεν έχει
3)Βαθμολογεί πιθανότατα με έναν τυχαίο αλγόριθμο ή ζάρια (δεν εξηγείται ότι με το χειρότερο γραπτό που είχα παραδώσει από τις τρεις φορές που το έδωσα να πήρα τον μεγαλύτερο βαθμό ή ότι έχοντας γράψει σχεδόν τα ίδια με συμφοιτήτρια μου εγώ να πέρασα και η άλλη να κόπηκε με ασσο)
4)Κράζει τους πάντες και τα πάντα λες και είναι αυτός ο Θεός που τα κάνει όλα σωστά.
5)Έστω ότι κάποιος απαιτεί να δει το γραπτό του, μετανιώνει την ώρα και τη στιγμή που εκίνησε τη διαδιασία

Έχω και μερικά ακόμα, αλλα νομίζω ότι αυτά είναι τα βασικότερα..
ΕΔΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΌΤΙ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΟΥΝ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΟΥ. Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΧΕΙ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥ ΑΠΟΨΗ!

Αυτά
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: [2ο] Φυσικοχημεία Ι (2014-15)

30
Άσχετα με το τι κανει ο Κυριάκος στη Χημική Θερμοδυναμική (συμφωνώ στα περισσοτερα με τον Kirito) το επιλογης του του 3ου εξαμηνου ηταν το πιο ωραιο μαθημα που εχω κανει μεχρι τωρα στη σχολη
“Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way when you criticize them, you are a mile away from them and you have their shoes.”