[2ο] Φυσικοχημεία Ι (2014-15)

1
Κάπου αλλού βρέθηκε αυτό, το οποίο αν το είχα διαβάσει όταν έδινα, μάλλον θα είχα γράψει καλύτερα...
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Έτσι που τη ζωή σου ρήμαξες εδώ
στην κώχη τούτη την μικρή, σ’ όλην την γη την χάλασες.

Re: [2ο] Φυσικοχημεία Ι (2014-15)

2
Τα σημερινα θέματα
Στο 5ο θεμα ειναι Mg(OH)2
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
“Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way when you criticize them, you are a mile away from them and you have their shoes.”

Re: [2ο] Φυσικοχημεία Ι (2014-15)

3
Papajim202 έγραψε:Τα σημερινα θέματα
Στο 5ο θεμα ειναι Mg(OH)2
απο μνημης όλα; θεός

επίσης θα θελα κάποιος να μου υποδείξει τη διαδικασία επίλυσης του 3ου. Εχω την εντύπωση ότι ειναι πολύ απλούστερο απ'ότι μου φαίνεται αλλά κόλλησα χτες.
John Freeman who was Gordon Freemans brother was one day in an office typing on a computer.

Re: [2ο] Φυσικοχημεία Ι (2014-15)

4
Ο συνάδελφος nothingface0 μας σύστησε ένα χρήσιμο, για τη Φυσικοχημεία Ι, βιβλίο : P. Richet, "The Physical Basis of Thermodynamics"
Όποιος ενδιαφέρεται μπορώ να του το στείλω μέσω πμ.

Τα "ευχαριστώ" σας στον nothingface0 :bigbeer:
Και για τις αποφάσεις,/ σ' εκείνες τις στιγμές της ανυπολόγιστης δύναμης μας,/ κανείς δεν πήρε την ευθύνη ύστερα από την ήττα.
Κι όχι γιατί δεν μετρήσαμε κόστη, συνέπειες ή απώλειες,/ αλλά ήτανε τέτοιες οι επιθυμίες/ που όλα τα δικαιολογήσαμε.

Re: [2ο] Φυσικοχημεία Ι (2014-15)

5
Παιδιά πήγε καμένας σήμερα στο μάθημα? Τι έγινε τελικά έγινε δεύτερο τμήμα? Τι show έκανε ο Μασαβετας?
People who wish to analyze nature without using mathematics must settle for a reduced understanding

Re: [2ο] Φυσικοχημεία Ι (2014-15)

6
panos108 έγραψε:Παιδιά πήγε καμένας σήμερα στο μάθημα? Τι έγινε τελικά έγινε δεύτερο τμήμα? Τι show έκανε ο Μασαβετας?
[offtopic]
καμένας = κανένας καμμένος;; :lol: :tomato: (sorry about that)
Πείτε μας, όποιος πήγε! Please! Ο λαός θέλει να ξέρει!
Έτσι που τη ζωή σου ρήμαξες εδώ
στην κώχη τούτη την μικρή, σ’ όλην την γη την χάλασες.

Re: [2ο] Φυσικοχημεία Ι (2014-15)

7
Εγώ αρχικά διάβασα καημένος και έκανα άλλους συνειρμούς.....

Όντως παιδιά ενημερώστε τον κόσμο. Το σημερινό ήταν κοσμοϊστορικό γεγονός!
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: [2ο] Φυσικοχημεία Ι (2014-15)

8
teopap έγραψε:
panos108 έγραψε:Παιδιά πήγε καμένας σήμερα στο μάθημα? Τι έγινε τελικά έγινε δεύτερο τμήμα? Τι show έκανε ο Μασαβετας?
[offtopic]
καμένας = κανένας καμμένος;; :lol: :tomato: (sorry about that)
Πείτε μας, όποιος πήγε! Please! Ο λαός θέλει να ξέρει!
Ωχ τα ελληνικά με πρόδωσαν πάλι. :tomato:
People who wish to analyze nature without using mathematics must settle for a reduced understanding

Re: [2ο] Φυσικοχημεία Ι (2014-15)

9
panos108 έγραψε:Παιδιά πήγε καμένας σήμερα στο μάθημα? Τι έγινε τελικά έγινε δεύτερο τμήμα? Τι show έκανε ο Μασαβετας?
Δευτερο τμημα οντως εχει δημιουργηθει. Δεν έχω πάει στο τμήμα του Μασαβέτα αλλα ακουσα οτι τουσ ελεγε διαφορα ιστορικά γεγονοτα που σχετιζονται με τη φυσικοχημεια.
Αυτα.
cron