Re: Παλιά Θέματα Φυσικοχημεία Ι

11
Δυστυχώς τα θέματα δεν είναι πλέον ίδια με του βιβλίου...Είναι πρεμιέρα όπως λέει κ ο ίδιος...
Εγώ πρώτη φορά το δίνω αλλά μου είπαν ότι βάζει ό,τι θέλει τελευταία....

Τα θέματα που ζήτησες...

Αφαιρέθηκε το attachment καθώς ήταν σημειώσεις παράταξης.

Πάντως μη βασιστείς και πολύ μόνο σε αυτά...

Καλή μας επιτυχία!Ή μάλλον καλή τύχη!!!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MakisH την Τετ 16 Μαρ 2011, 10:14 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Αφαίρεση attachment και προσθήκη alert

Re: Παλιά Θέματα Φυσικοχημεία Ι

12
Σ'ευχαριστώ πολύ!
Κι εγώ σοβαρά πρώτη φορά θα κατέβω...
Ελπίζω να μην μας επηρεάσει αρνητικά πάλι το γεγονός οτι είμαστε σε πτυχιακή...

Καλή τύχη σε όλους!

Re: Παλιά Θέματα Φυσικοχημεία Ι

13
mge έγραψε:Δυστυχώς τα θέματα δεν είναι πλέον ίδια με του βιβλίου...Είναι πρεμιέρα όπως λέει κ ο ίδιος...
Εγώ πρώτη φορά το δίνω αλλά μου είπαν ότι βάζει ό,τι θέλει τελευταία....

Τα θέματα που ζήτησες...
_θεματα.pdf
Πάντως μη βασιστείς και πολύ μόνο σε αυτά...

Καλή μας επιτυχία!Ή μάλλον καλή τύχη!!!
απο αυτα που εχω ακουσει μονο στην τελευταια εξεταση εβαλε εκτος βιβλιου...το εχει καθιερωσει δηλαδη?ξερει κανεις σιγουρα?

Re: Παλιά Θέματα Φυσικοχημεία Ι

14
Chris1982 δεν ξέρω αν το έχει καθιερώσει...Αυτό που ξέρω είναι ότι σίγουρα 2 φορές έχει βάλει, όχι εκτός βιβλίου, αλλά θέματα που δεν είναι λυμένα ακριβώς μέσα στο βιβλίο ασκήσεων όπως έκανε κάποτε.

Masquefa μπορώ να πω ότι μάλλον και πάλι δε θα μας βγει σε καλό η πτυχιακή...Δεν ξέρω αλλά έχω μια μικρή εντύπωση ότι φέτος κάτι έχει γίνει με τις εξετάσεις των επι πτυχίω...Αλλάζουν τα θέματα, δεν περνάει κανείς...δεν ξέρω!
Μακάρι να έχω άδικο και να συνεχιστούν τα πράγματα καλύτερα!

Μήπως ξέρει κανείς παρεμπιπτόντως τι θα γίνει με τα μαθήματα που θα δίναμε αύριο αλλά ακυρώθηκαν λόγω κατάληψης?

Re: Παλιά Θέματα Φυσικοχημεία Ι

15
'Ακουσα ότι στην εξέταση των Μαθηματικών 4, είπε λέει ο καθηγητής οτι αποφάσισε η σχολή μας, ότι θα καταργηθεί η πτυχιακή απ'του χρόνου..(ο οποίος επίσης τους άφησε να γράψουν μόνο 1,5 ώρα...πήρε μετά , μου είπαν, τις κόλλες κι έφυγε..)τώρα δεν έχει επαληθευτεί από κάπου αυτό, κι ας μη σπείρουμε και πανικό...

υ.γ. άλλες χρονιές, ακόμα και υπό κατάληψη, η πτυχιακή γινόταν.

Πάντως, υποτίθεται οτι η πτυχιακή μας δίνει μια ευκαιρία να τελειώσουμε νωρίτερα, και το έχουν ξευτιλίσει λίγο το θέμα φέτος..

Re: Παλιά Θέματα Φυσικοχημεία Ι

16
Εύχομαι να μην έχεις δίκιο για τα αυριανά μαθήματα γιατί ούτε καν μου πέρασε από το μυαλό ότι μπορούν να γίνουν αφού υπάρχει η κατάληψη...
Για τα Μαθηματικά έχεις δίκιο κ εγώ τα ίδια έμαθα. Είναι τραγικό όμως να κάνουμε όλοι προσπάθεια για τις εξετάσεις αυτες και να έχουμε τέτοια αντιμετώπιση.
Τουλάχιστον εγώ απέχω από τη διπλωματική μου ένα μήνα για την εξεταστική και αν το ήξερα θα μπορούσα να αξιοποιήσω λίγο καλύτερα το χρόνο μου...Θα προτιμούσα να διαβάσω το καλοκαίρι προκειμένου να τρώω πακέτο στα μαθήματα που δίνω.

Συγγνώμη αν ακούγομαι αρνητική αλλά για μένα ήταν πολύ δύσκολο να αφήσω τη διπλωματική και φοβάμαι μήπως έγινε άσκοπα.
Σκοπός είναι όπως είπες να βοηθηθούν οι φοιτητές και όχι να κόβονται ή να τα ακούνε και από πάνω για την επι πτυχίω εξεταστική...

Re: Παλιά Θέματα Φυσικοχημεία Ι

18
Δεν ήταν παλιά θέματα (επίσημο έγγραφο) με απλώς μια σφραγίδα πάνω. Ήταν θέματα που είχε "φυγαδεύσει" κάποιος σε δικό του χαρτί και τα είχε μοιράσει παράταξη υπό το όνομά της. Συνεπώς, προσωπικά τουλάχιστον, το θεωρώ "σημειώσεις παράταξης". Για να μην δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα λοιπόν με αυτήν ή άλλη παράταξη το κατέβασα. Σίγουρα πάντως δεν είναι κάτι που να προβλέπεται σαφώς από τους "όρους χρήσης".

Μην ανησυχείς πάντως, δεν έγινε τίποτα. :)

Re: Παλιά Θέματα Φυσικοχημεία Ι

19
Κρίμα γιατί δεν πρόλαβα να τα κατεβάσω τα θέματα!

Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες, θα διαφωνήσω με την κατάργηση της πτυχιακής. Δυστυχώς αυτή η εξεταστική επηρεάζεται από τις κινητοποιήσεις που γίνονται για την Παιδεία κάθε χρόνο. Ο καθηγητής αυτός στα Μαθηματικά 4 ανήκει σε κάποιον τομέα της Σχολής μας ή απλά πετάγεται και λέει τα δικά του?

Όσον αφορά τον Μασαβέτα, υπάρχουν δύο περιπτώσεις για περαστεί το μάθημα. Η μία είναι να περιμένουμε να πάρει σύνταξη σε 2 χρόνια και η άλλη να βάλει θέματα μέσα από τις ασκήσεις του. Το δεύτερο δεν το βλέπω να το κάνει τα τελευταία χρόνια, οπότε γράφουμε ότι έχουμε διαβάσει πάνω στην πρεμιέρα του και ο Θεός βοηθός.
http://www.youtube.com/watch?v=yVMbnF9-l5w

Re: Παλιά Θέματα Φυσικοχημεία Ι

20
Μπα η πρώτη λύση απορρίπτεται γιατί όπως έχει δηλώσει ο ίδιος στον αν θα πάρει σύνταξη,"θα τους πληρώνει για να μείνει"...
Άρα άκυρο το πρώτο!

Και δεν είναι μόνο ο κύριος στα μαθηματικά..κάτσε να δεις τι θα ακούσουμε αύριο από το Μασσαβέτα για την πτυχιακή!!

Αν θες γράψε το mail σου να σου στείλω τα θέματα.
cron