[2ο] Φυσικοχημεία Ι (2009-10)

1
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MakisH την Κυρ 17 Μαρ 2013, 9:15 pm, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Λόγος: Συγχωνεύτηκαν όλα τα θέματα που αφορούσαν την Φυσικοχημεία Ι και ανοίχτηκαν το ακαδ. έτος 2009-10
People wishing to analyze nature without using mathematics just settle for a reduced understanding.

Κουράγιο!

4
Θα ήθελα να πω καλή επιτυχία και καλό κουράγιο σε όσους δίνουν ΦΧΜ Ι γιατί για μένα τουλάχιστον ήταν μία φριχτή εμπειρία με τον (*$#&(@#&$(@*$&% το Μασαβέτα!Κρατάτε γερά!
People wishing to analyze nature without using mathematics just settle for a reduced understanding.

Re: Κουράγιο!

5
Υποθέτω το "(*$#&(@#&$(@*$&%" είναι μια άλλη γραφή του "υπέροχου" ή του "καταπληκτικού" κτλ γιατί αλλιώς θα το θεωρήσω είτε προσβολή προς τρίτο είτε βρισιά κάτι που δεν συνάδει μπλα μπλα μπλα :P

Καλή επιτυχία και από εμένα και θα πρότεινα να πάτε να δώσετε τον καλύτερό σας εαυτό. Προσωπικά είμαι στην άλλη μεριά, αυτών που πιστεύουν οτι μια χαρά είναι και ο Μασαβέτας και το μάθημά του. Θα πρότεινα να πάτε με την καλύτερή σας διάθεση και να βγάλετε όποιο συμπέρασμα σας αρέσει, αρκεί να είναι δικό σας. :)

και για να μην ξεχνιώμαστε: "να κατέβετε όλοι να γράψετε, και να πάρετε και 10! Αλλά μην δώσετε βρε παιδιά λευκή κόλλα..." (σας το είπε υποθέτω)

edit: και κάπου εδώ ο tim θα με βλαστημάει από μέσα του :P

'Υλη Φυσικοχημείας Ι

6
Θα μπορούσε κάποιος να μας πεί την ύλη της Φυσικοχημείας 1?
Υποψιάζομαι ότι είναι τα 2 βιβλία ολόκληρα, αλλά θα ήθελα μια επιβεβαίωση.
Ευχαριστώωω..

Re: 'Υλη Φυσικοχημείας Ι

7
Είναι το μισό θεωρίας(μέχρι εκεί που λέει για γενικευμένα νομίζω) και όλο το βιβλίο των ασκήσεων!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MakisH την Δευ 20 Δεκ 2010, 12:35 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Double posting (προφανώς κατά λάθος) - σβήστηκε η δεύτερη δημοσίευση
People wishing to analyze nature without using mathematics just settle for a reduced understanding.

Re: 'Υλη Φυσικοχημείας Ι

9
Αν δε με πολυαπατάει η μνημη μου... κάθε χρόνο βάζει διαφορετικά θέματα... ένα Σεπτέμβρη είχε βάλει θέματα από ένα μόνο κεφάλαιο.. τελείως αντίθετο από αυτό της αντίστοιχης κανονικής περιόδου. όταν έδωσα εγώ, θυμάμαι που είχε βάλει κάτι με το έργο και τις διαφορετικές διαδρομές (διαφορές ιδιοτήτων και έργου - θερμότητας)
Hatred is Blind, Rage carries you Away...
and He who pures out Vengeance, runs the Risk of tasting a Bitter draught
...
One is All and All is One