Re: [2ο] Φυσικοχημεία Ι (2012-13)

32
Προσπαθώ να είμαι κατά το δυνατόν εύστοχος στις σπάνιες παρατηρήσεις μου.

Πάντως η συζήτηση ήταν εποικοδομητική και η προσωπική μου εντύπωση ως εξωτερικού του συστήματος παρατηρητή ήταν πως και οι δύο πλευρές κινούνταν σε φιλικό επίπεδο και με μια τάση για διακωμώδηση της κατάστασης με τα πάντα "παράξενα" αλλά ενδιαφέροντα για το 2ο εξάμηνο θέματα του κου Μασαβέτα.
Kuchiki Byakuya

Re: [2ο] Φυσικοχημεία Ι (2012-13)

33
Επιτέλους το forum μας ενηλικιώθηκε!! Χύθηκε το πρώτο αίμα μέσα σε topic!!

@GK1992: Επειδή οι σπανκιές μπορεί και να του αρέσουν του BraveSirRobin, προτείνω άλλη τιμωρία. Να βρούμε τρόπο να ακυρώσουμε το βαθμό που είχε γράψει στο Μασαβέτα και να αναγκαστεί να το ξαναδώσει :P
Spoiler: show
Συμφωνώ με 007 και D.A. Άσε που ο D.A. πρέπει να εκνευρίστηκε πάρα πολύ για να είναι το παραπάνω, το 2ο του post!!
9 για το carefree και το κοινωνικό μήνυμα

Re: [2ο] Φυσικοχημεία Ι (2012-13)

35
επειδή μέσα στην όλη ταραχή κάπου ''χάθηκε'' το post μου ας επαναλάβω..ξέρει κανείς πως λύνεται το πρώτο θέμα απο την πτυχιακή του 2013; τα θέματα βρίσκονται στην σελίδα 2. ευχαριστώ!!

Re: [2ο] Φυσικοχημεία Ι (2012-13)

36
[offtopic]
Το ''θέμα'' λύθηκε με τον Αλεξ. :)

Ζητώ συγγνώμη για όσους εξέλαβαν το ύφος μου ως επιθετικό, δεν υπήρχε καμία διάθεση παραξήγησης, παρα μόνο προσπάθεια για εξακρίβρωση της απάντησης. Συνεχίστε παρακαλώ κανονικά την ροή του θέματος Φυσικοχημεία Ι
cathrin έγραψε:επειδή μέσα στην όλη ταραχή κάπου ''χάθηκε'' το post μου ας επαναλάβω..ξέρει κανείς πως λύνεται το πρώτο θέμα απο την πτυχιακή του 2013; τα θέματα βρίσκονται στην σελίδα 2. ευχαριστώ!!
ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ και στους Χημικους Μηχανικους!

Δύο Φράσεις Προκαλούν Αληθινό Τρόμο: ''Κάναμε ό,τι μπορούσαμε..'' και ''ο Βύντρα Σεντράρει! :o ''

Re: [2ο] Φυσικοχημεία Ι (2012-13)

37

Αναφέρθηκαν δυο posts ως προσβλητικά, από χρήστη διάφορο του alex: πρώτο και δεύτερο.

Η ομάδα συντονιστών, παρουσία των 4/5 της (περιλαμβανομένου του "κατηγορουμένου"), έκρινε πλειοψηφικά ότι πρέπει να αποδοθεί προειδοποίηση στο μέλος BrAVeSirRObin για το πρώτο, κρίνοντας ως εν δυνάμει προσβλητική την τελευταία φράση του post του, παρότι υπήρξε έντονος αντίλογος σε σχόλια που ακολούθησαν. Την προειδοποίηση αποφασίστηκε να δώσει ο συντονιστής BrAVeSirRObin στο μέλος BrAVeSirRObin.

Για το δεύτερο post κρίθηκε ομόφωνα ότι δεν υπήρξε λόγος απόδοσης προειδοποίησης.

Το θέμα θεωρείται λήξαν. Παρακαλούμε κρατήστε την καλή σας διάθεση και σταθείτε στο πνεύμα κάθε συζήτησης. Καλή σας νύχτα.

Σημείωση: Από ότι φαίνεται δεν γίνεται να δώσει ένας συντονιστής warning στον εαυτό του. Συνεπώς, μέσα από την όλη ιστορία ανακαλύφθηκε και ένα ας πούμε "bug". Ερευνάται η επίλυσή του και μέχρι τότε του δίνω την προειδοποίηση εγώ. Ευχαριστούμε επ' αυτού!

Re: [2ο] Φυσικοχημεία Ι (2012-13)

38
Θέμα 5ο.pdf
Καλησπερα,προσπαθησα να λυσω το 5ο θεμα της πτυχιακης κ το επισυναπτω.Η λυση βασιστηκε στο οτι θελουμε τη θερμοχωρητικοτητα υπο σταθερη ενθαλπια αποτε χρειαζομαστε καποια συναρτηση με ανεξαρτητη μεταβλητη την ενθαλπια,αυτη θα μπορουσε να ειναι με βαση το μνημοτεχνικο διαγραμμα η p.Επιφυλασσομαι για το συλλογισμό αλλά με αυτον τον τρόπο επιλύεται η άσκηση!
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.

Re: [2ο] Φυσικοχημεία Ι (2012-13)

39
ωραία η λύση σου asteri. Τελικά μου φαίνεται δεν αρκεί να είσαι απλά καλά διαβασμένος...πρέπει να διαθέτεις και φαντασία για να ανταποκριθείς σε κάποια θέματα...
cron