[2ο] Φυσική II (2018-19)

1
Καλησπέρα! Μήπως έχει κάποιος τις λύσεις από τις ασκήσεις που έχουν ανεβάσει στο mycourses?

Re: [2ο] Φυσική II (2018-19)

2
Παιδιά καλησπέρα, είμαι από (πολύ) μεγαλύτερο εξάμηνο και μου έχει μείνει η Φυσική ΙΙ για πτυχίο. Έχω δει 5 αλλαγές καθηγητών τα τελευταία χρόνια και έχω χάσει τη μπάλα μαζί της. Λόγω δουλειάς δεν γίνεται να παρακολουθήσω οπότε για τους καινούριους δεν έχω ιδέα πως δουλεύουν. Any advice or help?

Υ.γ. Οποιαδήποτε πληροφορία μπορεί να φανεί χρήσιμη.

Re: [2ο] Φυσική II (2018-19)

3
παιζει να εχει καποιος τα θεματα της επι πτυχιω εξεταστικης για φυσικη 2 τα φετινα?? γιατι τα ειχε βαλει ο κεχαγιας απο οτι εμαθα.

Re: [2ο] Φυσική II (2018-19)

4
Η φετινή ύλη είναι η ακόλουθη (μοιράστηκαν στο μάθημα φωτοτυπίες με την ύλη). Πάνω στην φωτοτυπία γράφει και ποιο σύγγραμα είναι στο εύδοξο. Επίσης την τελευταία νομίζω εβδομάδα των μαθημάτων θα γίνουν επαναληπτικές ασκήσεις που θα είναι στο στυλ των εξετάσεων από ότι κατάλαβα. Αλλά ας με επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος για το πότε ακριβώς θα γίνει αυτό.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.

Re: [2ο] Φυσική II (2018-19)

6
Υπάρχει κάποιος που να έχει πάρει το βιβλίο του Ευδόξου για την Φυσική 2 (Φυσική για Επιστήμομες και Μηχανικούς ,Douglas Giancoli ,Τόμος 2) και να μην δώσει το μάθημα τώρα τον Ιούνη ; Είμαι από μεγαλύτερο έτος και θέλω να δώσω το μάθημα τώρα στην εξεταστική αλλά όλα τα αντίτυπα στην Βιβιλοθήκη είναι δανεισμένα.
Οπότε αν κάποιος μπορούσε να μου το δανείσει μέχρι την Εξέταση του μαθήματος (5 Ιουνίου) θα το εκτιμούσα πολύ! :)

Re: [2ο] Φυσική II (2018-19)

7
Θεματα Φυσικης
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.

Re: [2ο] Φυσική II (2018-19)

8
Παιδιά καλησπέρα μηπως υπάρχουν πρόσφατες σημειώσεις η εστω καποια κατεύθυνση πως να διαβάσουμε για το μάθημα ;

Re: [2ο] Φυσική II (2018-19)

9
Ο καθηγητής έχει ανεβάσει την ύλη του μαθήματος στο mycourses, εγώ από εκεί διαβάζω (βιβλίο giancoli). Τα θέματα που υπάρχουν εδώ είναι καλή ένδειξη για το τι θα πέσει πιστεύω.
Ars Longa, Vita Brevis