Re: [2ο] Μαθηματικά ΙΙ (2012-13)

21
Οι λύσεις από τις τη Β ομάδα! :)
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.

Re: [2ο] Μαθηματικά ΙΙ (2012-13)

22
καλησπερα! θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει λεγοντας μου τι πρεπει να διαβασω και απο που για να περασω το μαθημα; ειμαι απο μεγαλο ετος και προσπαθω να τελειωσω αλλα δεν εχω δυνατοτητα να παρακολουθω. επισης δεν εχω τα βιβλια, εχω γκαρουτσους "ολοκληρωματα" και "συναρτησεις πολλων μεταβλητων". μπορει καποιος που γνωριζει να μ πει συγκεκριμενα τι να διαβασω και απο που για να περασω; ευχαριστω!

Re: [2ο] Μαθηματικά ΙΙ (2012-13)

23
Καλησπέρα! Θα σου πρότεινα αρχικά να κοιτάξεις την ύλη (που έχει αλλάξει και σε σχέση με πέρσυ-υπάρχει και η περσινή νομίζω στο site ) που έχουν ανεβάσει οι καθηγητές στο site του μαθήματος και να επικεντρωθείς σε αυτά τα κεφάλαια από τους γκαρούτσους. Κάποια πράγματα μπορεί να μην υπάρχουν στους γκαρούτσους.. Επίσης να κοιτάξεις τις ασκήσεις που έχουν ανεβάσει οι καθηγητές στο site με τις λύσεις τους καθώς είναι πολύ στο κλίμα των ασκήσεων που βάζουν στις εξετάσεις. Και τέλος, παλιά θέματα που όμως να προσέξεις ότι νομίζω το 2010 ή το 2011 άλλαξαν οι καθήγητες όπως και τα θέματα (δηλαδή οι πίνακες τώρα δεν είναι μέσα στην ύλη). Ελπίζω να βοήθησα. Καλή επιτυχία!

Re: [2ο] Μαθηματικά ΙΙ (2012-13)

24
ευχαριστω πολυ για την απαντηση!!! υπαρχουν καθολου θεματα προσφατα; και επισης.. αυτα που δεν υπαρχουν στους γκαρουτσους που τα βρισκουμε; :(

Re: [2ο] Μαθηματικά ΙΙ (2012-13)

25
Υπάρχουν θέματα στη βιβλιοθήκη του forum. Και όσον αφορά τα επιπλέον, θα μπορούσες να δανειστείς το βιβλίο από τη βιβλιοθήκη όχι επειδή βοηθάει αλλά για να δεις ακριβώς τα κομμάτια της υλής που ζητάνε και να κατατοπιστείς σε θεωρητικό επίπεδο. Το βιβλίο των ολοκληρωμάτων του γκαρούτσου πρέπει να καλύπτει την ύλη. Στις συναντήσεις πολλών μεταβλήτων μπορεί να λείπουν κάποια μικρά κομμάτια.

Re: [2ο] Μαθηματικά ΙΙ (2012-13)

26
Οι σημειώσεις από τις διαλέξεις του Μαθήματος Μαθηματικά ΙΙ για το ακαδ. έτος 2012-2013.

Υ.Γ.1 στο pdf του διαφορικού λογισμού δεν είναι ακριβώς με τη σειρά που έγιναν οι διαλέξεις, αλλά βγάζει νόημα
Υ.Γ.2 τα επικαμπύλια είναι ξέμπαρκα επειδή για καποιον ακαθόριστο λόγο διαδάχθηκαν εμβόλημα στο διαφορικό λογισμό και δεν μπορούσα να τα χώσω στο pdf με τα υπόλοιπα ολοκληρώματα
Υ.Γ.3 ένα περίεργο σύμβολο στο κομμάτι του θεωρήματος Taylor ένα απλό ξ είναι, απλά δεν μπορώ να το κάνω αλλιώς
Υ.Γ.4 στο προτελευταίο μάθημα είχαν διδαχθεί από τον κ. Καδιανάκη διανυσματικοί υπόχωροι ως συμπλήρωμα στην ύλη του πρώτου εξαμήνου, όμως, δεν αποτελούσαν εξεταστέα ύλη και έχω χάσει τις σημειώσεις :tomato:
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: [2ο] Μαθηματικά ΙΙ (2012-13)

27
Καλησπέρα σε όλη την παρέα! Μιας και την ερχόμενη Πέμπτη γράφουμε Μαθ ΙΙ ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος λύσει τα θέματα του Ιουνη 2013 ώστε να μας τα έδειχνε... Ευχαριστώ!

Re: Απ: [2ο] Μαθηματικά ΙΙ (2012-13)

28
leonis_lj έγραψε:Καλησπέρα σε όλη την παρέα! Μιας και την ερχόμενη Πέμπτη γράφουμε Μαθ ΙΙ ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος λύσει τα θέματα του Ιουνη 2013 ώστε να μας τα έδειχνε... Ευχαριστώ!
στις σημειώσεις που έχω ανεβάσει υπάρχουν περίπου ίδιες ασκήσεις με αυτές που έπεσαν. Ψάξε λίγο:-P
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: [2ο] Μαθηματικά ΙΙ (2012-13)

29
Kiritoshu ευχαριστω για την απαντηση. τα εχω δει αυτα που λες απλα θελω να επαληθευσω καποια αποτελεσματα απο τα θεματα του Ιουνη αλλωστε δεν ειναι κ ακριβως ιδιες οι εκφωνησεις οποτε ολο κ κατι μπορει να εχω μπερδεψει :) αν καποιος θελει ας μας γραψει τις απαντησεις του :)

Re: [2ο] Μαθηματικά ΙΙ (2012-13)

30
καλησπερα. μηπως μπορει καποιος να μου πει πως βρισκουμε τη καμπυλη απο το θεμα 2Α του ιουνιου με τη μεταλλικη πλακα?