Re: Αναλυτική Χημεία (2010-11)

3
Μπράβο ρε παιδιά!
Ευτυχώς που το γράψατε έγκαιρα και πρόλαβα να αλλάξω ώρα στο ξυπνητήρι και δε σηκώθηκα στις 6:30 το πρωί να κάνω το ταξίδι "Πειραιάς-ΕΜΠ"....
Μου φαίνεται πως πρέπει να καθιερώσω την μεταμεσονύχτια πρόσληψη νερού και αποβολή σωματικών υγρών, για να ενημερώνομαι από αυτό εδώ το forum.

Σήμερα δέχτηκε σοβαρό και ανεπανόρθωτο πλήγμα η αξιοπιστία αυτού του forum...


Που είσαι ρε NickRSS να δεις τα χαΐρια τους...
To trolls: Get a life and stop trying to boost your ego by annoying or trying to put others down.

Re: Αναλυτική Χημεία (2010-11)

5
Κατέβασα τα τεστ του κύριου Λιοδάκη, και εκανα ενα γρηγορο σκαν στις ερωτησεις του τεστ του...
Πολλές από τις ερωτήσεις έχουν μέσα σφάλματα, σημαντικά δεκαδικά ψηφία και άλλα κουλά τα οποία δεν είναι στο βιβλίο του, αλλά υποθέτω σε αυτό του κυρίου Σταθερόπουλου. Εμείς εξεταζόμαστε και στα δύο βιβλία ή μόνο στο ένα? Γιατί αμα εξεταζόμαστε και στα δύο ζήτω που καήκαμε :razz:
ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ και στους Χημικους Μηχανικους!

Δύο Φράσεις Προκαλούν Αληθινό Τρόμο: ''Κάναμε ό,τι μπορούσαμε..'' και ''ο Βύντρα Σεντράρει! :o ''

Re: Αναλυτική Χημεία (2010-11)

6
Νομίζω ότι κατα κύριο λόγω εξεταζόμαστε στο βιβλίο του Λιοδάκη. Μάλιστα η συμβουλή του είναι να διαβάσουμε την θεωρεία και τα λυμένα θέματα από το βιβλίο του, αλλά και αυτά τα τεστ.

Re: Αναλυτική Χημεία (2010-11)

8
Έχω να παρατηρήσω ότι στο τέστ δεν υπήρχαν πολλαπλής επιλογής. Εγώ είμαι ευχαριστημένη με τα θέματα που έπεσαν. Όποιος είχε διαβάσει το βιβλίο του κυρίου Λιοδάκη ήταν νομίζω σε θέση να απαντήσει σε αυτά. :) Όσο για τα πολλαπλής επιλογής προσωπικά πιστεύω ότι ήταν καλύτερα που δεν είδαμε κάποιο θέμα με αυτά αφού συχνά είναι ίδια ακριβώς με αυτά που υπάρχουν στα ηλεκτρονικά τέστ και δίνεται η δυνατότητα σε κάποιον να περάσει με απλή αποστήθιση αυτών. Επιπλέον υπήρχε ένα θέμα στο οποίο χρειαζόταν να γράψεις θεωρία και όλα τα υπόλοιπα ήταν προβλήματα και ασκησούλες. Σχετικά βατά θέματα και εύστοχα πιστεύω. :T:
cron