Ηλεκτρονικά τεστ Αναλυτικής Χημείας

1
Ο κύριος Λιοδάκης έχει δημιουργήσει κάποια ηλεκτρονικά τεστάκια για αυτοδιδασκαλία (στο ίδιο στυλ περίπου με τα ηλεκτρονικά τεστ για τη θεωρητική εξέταση για δίπλωμα οδήγησης φανταστείτε) τα οποία έχει στην προσωπική του ιστοσελίδα. Επειδή γενικώς δεν υπάρχει κάποια ιδιαίτερα ενημερωμένη (και γνωστή) σελίδα για το μάθημα, τα παραθέτω εδώ. Είναι αρκετά παλιά αλλά δε νομίζω να έχει αλλάξει κάτι... Να σημειώσω οτι περιλαμβάνονται τεστ μόνο για τα κεφάλαια τα οποία εξετάζονται.

Τα αρχεία είναι .zip , δηλαδή συμπιεσμένα αρχεία που χρειάζονται κάποιο πρόγραμμα αποσυμπιέσης για να ανοίξουν. Πχ το WinRAR ή το 7Zip (που υπάρχει στο pclab).
Ερωτήσεις Αναλυτικής Χημείας - Κεφ. 1.zip
Ερωτήσεις Αναλυτικής Χημείας - Κεφ. 3.zip
Ερωτήσεις Αναλυτικής Χημείας - Κεφ. 4.zip
Ερωτήσεις Αναλυτικής Χημείας - Κεφ. 6.zip
Ερωτήσεις Αναλυτικής Χημείας - Κεφ. 7.zip
Ερωτήσεις Αναλυτικής Χημείας - Κεφ. 8.zip
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.

Re: Ηλεκτρονικά τεστ Αναλυτικής Χημείας

3
Από τα νούμερα υποθέτω κατέβασες το πρώτο. Το τσέκαρα τώρα, δουλεύει ΟΚ. (αν και την πρώτη φορά μου κανε νούμερα όταν πήγε να το κατεβάσει. μπορεί να μας κάνει νερά ο server αυτή τη στιγμή).

Εντάξει όλα τώρα; (Προσωπικά τα συμπίεσα με το WinRAR αλλά δε νομίζω να έχει καμία απολύτως σημασία)

Α, να σημειώσω πως στην εξέταση κάτι τέτοιες ερωτήσεις μπαίνουν. Αν όχι μόνο, είναι στο μεγαλύτερο μέρος τους πολλαπλής επιλογής. Μάλλον για ευκολία στη διόρθωση??? Δεν το θεωρώ ιδιαίτερα καλό σύστημα πάντως. Παρόλο που ο άλλος καταλαβαίνει περίπου τι ΞΕΡΕΙΣ, δεν μπορεί να καταλάβει το πως ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ τόσο εύκολα.

Re: Ηλεκτρονικά τεστ Αναλυτικής Χημείας

6
Βασικά πρέπει να προσέξετε κάτι, νομίζω στην ύλη είναι άλλο ένα κεφάλαιο, για το οποίο όμως δεν υπάρχουν online ερωτήσεις, αλλά ο πολυαγαπημένος βάζει και απο εκείνο στην εξέταση και μένουν όλοι να κοιτάζονται... :P

*(αν θυμαμαι καλά πρέπει να 'ναι το τελευταίο κεφάλαιο που είναι στην ύλη)
If opportunity doesn't knock... Build a door ;)

Re: Ηλεκτρονικά τεστ Αναλυτικής Χημείας

9
Τα .zip τα ανοίγεις με το 7zip που είναι εγκατεστημένο στους υπολογιστές του pc lab.
Τα .exe που υπάρχουν μέσα λογικά θα τρέχουν... (κρατώ κάποιες επιφυλάξεις για την περίπτωση που έχουν γίνει τπτ πολύ περίεργες ρυθμίσεις ασφαλείας, αλλά δεν το νομίζω. Εγώ πιστεύω θα τρέχουν. :) Το πολύ πολύ δοκίμασε να τα βάλεις μέσα στο C:\Fortran για να τα τρέξεις, από εκεί θα τρέχουν σίγουρα, αλλά δε νομίζω να χρειαστεί)