Re: Τεχνικές Σχεδιάσεις (2012-13)

14
Αν θυμάμαι καλά, τίποτα...
Και για τις αποφάσεις,/ σ' εκείνες τις στιγμές της ανυπολόγιστης δύναμης μας,/ κανείς δεν πήρε την ευθύνη ύστερα από την ήττα.
Κι όχι γιατί δεν μετρήσαμε κόστη, συνέπειες ή απώλειες,/ αλλά ήτανε τέτοιες οι επιθυμίες/ που όλα τα δικαιολογήσαμε.

Re: Τεχνικές Σχεδιάσεις (2012-13)

15
Στο υπόμνημα, τον αριθμό πίνακα νομίζω μας έχει πει ο καθηγητής να τον αφήνουμε κενό μιας και αυτός συνήθως χρησιμεύει μονό σε πιο περίπλοκα σχέδια που χρειάζονται περισσότερες από μία κόλλες. Παρόλα αυτά, επειδή το ΘΕΜΑ 1 έχει δύο μέρη, έβαλα ΑΡ.ΠΙΝΑΚΑ 1 και 2 αντίστοιχα.Ελπίζω να μην είναι λάθος και πόσο μάλλον να μην πάρω κάποιον στον λαιμό μου που θα αποφασίσει να κάνει το ίδιο.

Re: Τεχνικές Σχεδιάσεις (2012-13)

16
Απορία:
Στις διακεκομμένες είναι 4mm γραμμή 2 mm κενό και μετά επαναλαμβάνεται το ίδιο.Αν πρέπει να κάνω διακεκομμένες και η απόσταση είναι 5mm κάνω 4mm γραμμή και 1mm κενό;Θα φαίνεται ότι είναι διακεκομμένη;

Re: Τεχνικές Σχεδιάσεις (2012-13)

17
κανε μισο mm γραμμη και μισο mm μετα.

ή καλύτερα (νομίζω αυτό είναι το σωστό), ξεκίνα με ενα τμήμα συνεχούς γραμμής, άφησε το 1 mm κενό και συνέχισε με τη συμπαγή γραμμή. ο διορθωτής θα καταλάβει τη γράμμωση.
Hatred is Blind, Rage carries you Away...
and He who pures out Vengeance, runs the Risk of tasting a Bitter draught
...
One is All and All is One

Re: Τεχνικές Σχεδιάσεις (2012-13)

18

Κώδικας: Επιλογή όλων

Το μάθημα των Τεχνικών Σχεδιάσεων της Τρίτης 11 Δεκεμβρίου αναβάλλεται μόνο για το 2ο Τμήμα (κ. Καλλίγερου). Το μάθημα θα αναπληρωθεί την Παρασκευή 14 Δεκεμβρίου και ώρα 16:45.
Το 1ο Τμήμα θα κάνει κανονικά μάθημα την Τρίτη 11 Δεκεμβρίου με τον κ. Παπαθανασίου.
άρα την Παρασκευή 14 Δεκεμβρίου και ώρα 16:45 το τμήμα 2 έχει μάθημα.

Re: Τεχνικές Σχεδιάσεις (2012-13)

19
Στο site λέει :
Κάθε θέμα που παραδίδεται από το φοιτητή διορθώνεται με επισήμανση των λαθών, βαθμολογείται και επιστρέφεται εντός 1-2 εβδομάδων.
Για να πάρουμε τα διορθωμένα σχέδια, θα πρέπει να τα πάρουμε την ημέρα που κάνουμε μάθημα στην αίθουσα ή σε συγκεκριμένες ώρες στα γραφεία των 2 διδασκόντων ;