Re: Τεχνικές Σχεδιάσεις (2012-13)

24
Στη κάτοψη και πλ. αριστερή όψη , το περίγραμμα θα είναι ορθογώνιο ?
π.χ. στη κάτοψη θα πρέπει να χρησιμοποιήσουμε κάποια διακεκομμένη για την γωνία ή το σχεδιάζουμε σαν "να μην υπήρχε γωνία" ?
Εικόνα

Re: Τεχνικές Σχεδιάσεις (2012-13)

25
Αυτή η γωνία στην πρόοψη είναι μια ορατή ακμή στην πλάγια αριστερή και κατ' επέκταση μια μη ορατή ακμή στην κάτοψη (δηλαδή με διακεκομμένες).
Study at ΕΜΠ they said... It will be fun they said...

Re: Τεχνικές Σχεδιάσεις (2012-13)

26
Μπορείτε να δείτε τη βαθμολογία για το 4ο θέμα εδώ. Επισημαίνεται, σχετικά με τη βαθμολογία, ότι έχει αναρτηθεί ενδεικτική λύση στις «Εργασίες - Λύσεις Θεμάτων», καθώς και ότι έχει ανακοινωθεί, σε προηγούμενη ανακοίνωση, ο τρόπος βαθμολόγησης του θέματος.
Απο την ιστοσελίδατου μαθήματος
"I went numb when I learned to see..."

Re: Τεχνικές Σχεδιάσεις (2012-13)

30
@barca10alex: είναι η εξωτερική διάμετρος ενός σπειρώματος σε χιλιοστά. Δηλαδή, όπου M12 είναι ένα σπείρωμα με εξωτερική διάμετρο 12mm.

@Olesia: Μια γόμα θα ήταν χρήσιμη, λίγο σελοτέιπ καθώς φυσικά και το Ταυ, τον χάρακα, δυο τρίγωνα και διαβήτη. Αν θες να το παίξεις πολύ "in" δανείσου από κανέναν αρχιτέκτονα-πολιτικό μηχανικό κτλ και μια "ασπίδα σβησίματος". Όχι, εντάξει, είναι υπερβολή :P Εγώ είχα μαζί μου και ένα κοπίδι για να κόβω τη γόμα ώστε να έχω ακρίβεια. Α και ένα βιβλίο για να έχεις κανέναν πίνακα με διαστάσεις σπειρωμάτων ή τις διαστάσεις του υπομνήματος αν δεν τις θυμάσαι.