Re: [3ο] Φυσικοχημεία ΙΙ (2013-14)

71
Ναι τα βιβλία έχουν εκτυπωθεί οπότε μπορείς να πας να τα πάρεις. Τα word που υπάρχουν στο mycourses είναι παλαιότερη έκδοση. Στα βιβλία που εκτυπώθηκαν τώρα είδα ότι έχει παλαιά θέματα μέχρι και το Σεπτέμβριο του 2009, δηλάδη λίγο μετά αφότου ο Σάκης πήγε στη eurovision με το "This is our night"! :razz:
Study at ΕΜΠ they said... It will be fun they said...

Re: [3ο] Φυσικοχημεία ΙΙ (2013-14)

72
Παιδια υπάρχουν παλια θεματα?
Τι περιπου βαζουν?
Υπάρχει στανταρ θεμα?
Μεσα στην εβδομάδα γινονται κανονικα μαθηματα (γενικά?)?
Αυτα...

Re: [3ο] Φυσικοχημεία ΙΙ (2013-14)

78
στο συγκεκριμένο μάθημα εν γένει δεν υπάρχουν sos με την συνήθη έννοια, ούτε στάνταρ δομή στο διαγώνισμα. Τα θέματα μπαίνουν μετά από συνεννόηση μεταξύ των δύο διδασκόντων με σκοπό να μην "πέσει" κάτι που δεν έχει καλυφθεί πλήρως από το ένα ή το άλλο τμήμα.
Ας μην ξεχνάμε ότι οι διδάσκοντες έχουν διαφορετική αντιμετώπιση ως προς τον τρόπο διεξαγωγής του μαθήματος και του τι αποτελεί πιο σημαντικό όσον αναφορά στην ύλη.
Εν γένει, αν δεν έχεις παρακολουθήσει το μάθημα δώσε βάση στις ασκήσεις από το βιβλίο του Πολυμένη. Καλό διάβασμα
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: [3ο] Φυσικοχημεία ΙΙ (2013-14)

79
Παιδια: τυπολογιο δινουν?
Τις αποδειξεις πρέπει να τις ξέρω η χρησιμοποιω απευθείας τύπους?
Υπαρχει καποιο κεφαλαιο αντισος?
Καμια αλλη πληροφορια?

Re: [3ο] Φυσικοχημεία ΙΙ (2013-14)

80
Δίνει τυπολόγιο στην τελευταία σελίδα των θεμάτων ,αν θυμάμαι καλά. Δεν χρειάζεται να ανησυχείς γι αυτό.
chris1991 έγραψε:Τις αποδειξεις πρέπει να τις ξέρω η χρησιμοποιω απευθείας τύπους?
Δεν νομίζω να σου ζητήσει να αποδείξεις κάποιο, αλλά δεν παίζει και να χρειάζεται κανένας απόδειξη για να σου επιτραπεί να τον χρησιμοποιήσεις.Χρησιμοποιείς κατευθείαν τον τύπο.Τουλάχιστον όταν έδινα εγώ, κάτι τέτοιο δεν ίσχυε.
chris1991 έγραψε:Υπαρχει καποιο κεφαλαιο αντισος?
Δεν υπάρχουν αντισος σε αυτό το μάθημα, εκτός αν σας έδωσε hint κάποιος καθηγητής.
chris1991 έγραψε:Καμια αλλη πληροφορια?
Να κανονίσεις καλά το χρόνο που θα αφιερώσεις σε κάθε άσκηση, γιατί είναι κάπως μεγάλο διαγώνισμα.

Καλή επιτυχία :T:
Jealousy is the fear or apprehension of superiority: envy our uneasiness under it.
-William Shenstone