Re: [3ο] Τεχνική Μηχανικη (2015-16)

22
Dio έγραψε:mqn - στρεψη - σχχ/σyy Κλπ και άλλο ενα θεμα αγνωστου ταυτότητας στο συνολο 4 θεματων με αυξημενη βαρυτητα στο mqn.
Χωρίς να βάζω το χέρι μου στη φωτιά, ο Ζήσης είχε πει φέτος στο τελευταίο μάθημα ότι μπορεί να μπεί κάτι με απλά δικτυώματα (ισοστατικότητα, μέθοδος κόμβων, μέθοδος τομών) , όσον αφορά το θέμα αγνώστου ταυτότητας. Αν εχει λόγο στα θέματα μπορεί να βάλει.. Δεν ξέρω αν υπάρχουν τέτοια θέματα στα βιβλία που δίνονται στη βιβλιογραφία αλλά στον Γκαρούτσο - "Εισαγωγή στη Στατική " υπάρχουν.

Re: [3ο] Τεχνική Μηχανικη (2015-16)

23
Πάντως ο ζήσης στους πολιτικους σε παρομοιο μαθημα(Μηχανικη Ι) τους εβαλε δικτυωματα σε κολωνα της ΔΕΗ και μαλιστα να αναλυσουν και τις 48 !

Re: [3ο] Τεχνική Μηχανικη (2015-16)

25
Καλημέρα everybody!

Είπα να επαναφέρω το ερώτημα για σημειώσεις του Ζήση και θέματα του Φεβρουαρίου. Όποιος ανταποκριθεί κερδίζει παγωτάκι!

Re: [3ο] Τεχνική Μηχανικη (2015-16)

26
Και καλα εκανες! Δεν το ειχα δει και τα εχω τα θεματα!
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.

Re: [3ο] Τεχνική Μηχανικη (2015-16)

28
Θέματα Φεβρουαρίου 2016(πτυχιακή)
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.

Re: [3ο] Τεχνική Μηχανικη (2015-16)

29
Καλησπέρα παιδιά,

υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει ακριβώς την ύλη από το βιβλίο των Beer, Johnston et al. για τη φετινή χρονιά ή που να μπορεί να επιβεβαιώσει ότι η αναρτημένη στο φόρουμ είναι σωστή;
Θα με βοηθούσε πάρα πολύ!

Ευχαριστώ!