Re: Τεχνική Μηχανική (2011-2012)

21
maria έγραψε:η υλη ειναι: 1) γενικα περι υλικων 2) φορεις στηριξης 3) βασικες εννοιες 4) αξονικες δυναμεις ==> πειραμα εφελκυσμου και θλιψεως

5) επιπεδα προβληματα τασεων 6) σχεσεις τασεως παραμορφωσεως 7) στρεψη 8) ροπες , αδρανειας 9)διαγραμματα n,q , m 10) καμψη
11) καμψη με διατμιση

οσο αφορα τα θεματα μας εχει δωσει ενα φυλλαδιο με θεματα απο προηγουμενο ετος και μας ειπε οτι πεφτουν αναλογα. επισης μας εκανε καποιες σοσ ασκησεις. αν θες μου δινεις το μειλ σου και στις στελνω. :) :)

maria μήπως θα μπορούσες να τα στείλεις και σε μένα σε παρακαλώωωωω..?? maria_zvt AT hotmail DOT com

Υπενθύμιση προς όλους: Σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδεχτήκατε κατά την εγγραφή σας δεν επιτρέπονται τα greeklish όπως και τα ΣΥΝΕΧΗ ΚΕΦΑΛΑΙΑ. MakisH

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MakisH την Κυρ 19 Φεβ 2012, 12:30 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Μετατροπή από greeklish και προσθήκη alert - αλλαγή μοργής διεύθυνσης e-mail

Re: Τεχνική Μηχανική (2011-12)

23
Μαρία(ή όποιος άλλος έχει τις ασκήσεις και τα θέματα) μπορείς να τα στείλεις και σ'εμένα παρακαλώ?
Το mail μου ειναι :mikerv92 AT hotmail DOT com .Ευχαριστώ

Re: Τεχνική Μηχανική (2011-12)

24
Στην εξεταστέα ύλη περιλαμβάνεται και ο κύκλος του Mohr? Και επισης, στο "κάμψη με διάτμιση", εννοείται π.χ κάμψη σε δοκό με διατομή??

Re: Τεχνική Μηχανική (2011-12)

25
Εγώ έχω τον 2ο τόμο του Μαρκέτου και μπορώ να τον δανείσω σε όποιον θέλει. Θα πάω στη σχολή κάποια στιγμή αύριο, στείλτε μου πμ αν θέλετε, ώστε να συννενοηθούμε. :)

Επίσης υπάρχει και στη βιβλιοθήκη ( 620.112 ΜΑΡ ). Δεν βοηθάει ιδιαίτερα πάντως...
Στη βιβλιοθήκη υπάρχει και το βιβλίο του Hibbeler ( 620.112 HIB ) για το οποίο δεν γνωρίζω. Και από αυτό η (περσινή) ύλη υπάρχει στην "καρτέλα" του μαθήματος στο forum. Δε νομίζω να άλλαξε κάτι φέτος.

Υπενθυμίζω επίσης ότι στα posts σας μπορείτε να ανεβάζετε και αρχεία. Πατάτε στο "πλήρης κειμενογράφος" και κάτω από εκεί που γράφετε το κείμενο έχει μια καρτέλα "Προσθήκη συνημμένου". Όριο μεγέθους είναι τα 10MB.

Re: Τεχνική Μηχανική (2011-12)

26
Για τον κύκλο του Mohr έχει γίνει μεγάλη συζήτηση...Το ένα τμήμα δεν το έχει κάνει..Ακούγεται ότι ίσως μπει σαν θέμα που μπορείς να επιλέξεις και κυρίως για τα άτομα από μεγαλύτερο έτος που το είχαν κάνει.. Χωρίς τίποτα όμως να είναι σίγουρο.. :)

Re: Τεχνική Μηχανική (2011-12)

27
Δηλαδή παίζει να υπάρχει επιλογή θεμάτων, 3 από τα 4 πχ..? :)
Life’s a game. You have two options. Either you play along or you sit in the bench, watching other play it.

Re: Τεχνική Μηχανική (2011-12)

30
Δε ξερω ποιος εχει ανεβασει την υλη του αγγλικου παντως οι σελιδες δεν αντιστοιχουν με πραματα που εχουμε κανει.
Θα χορέψετε ...
cron