[4o] Οργανική Χημεία ΙΙ (2009-10)

1
Παραθέτω το φυλλάδιο που έδωσε η Α. Δέτση, χθες, μετά το τέλος της παράδοσης.
Υ.Γ. Ευχαριστώ τον Στάμο που το σκάναρε.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος BrAVeSirRObin την Κυρ 17 Μαρ 2013, 9:29 pm, έχει επεξεργασθεί 4 φορές συνολικά.
Λόγος: Διόρθωση σειράς σελίδων στο pdf (η πρώτη σελίδα πήγε στο τέλος) --- Αλλαγή τίτλου και συγχώνευση topics
Stay far from timid; only make moves when your heart's in it; and live the phrase sky's the limit.

Ύλη Οργανικής ΙΙ

2
Μήπως ξέρει κανείς την επίσημη ύλη του μαθήματος για αυτό το εξάμηνο? Θυμάμαι όταν είχα ρωτήσει μου είπαν ότι κατά πάσα πιθανότητα θα είναι ακριβώς ίδια με την περσινή, αλλά ούτε αυτήν έχω καταφέρει να βρω κάπου. :(
"I went numb when I learned to see..."

Οργανική Χημεία ΙΙ (2009-10)

3
Όπως ίσως γνωρίζετε όσοι παρακολουθείτε τα μαθήματα της κυρίας Δέτση, θα ήθελε ένα επιπλέον δίωρο για να καλύψει καλύτερα το μάθημά της (για να γίνει και επανάλυψη/ασκήσεις). Μια επιλογή που προτάθηκε και με την οποία συνεφώνησε και η ίδια είναι το πρώτο δίωρο της Τετάρτης 2 Ιουνίου (8.45-10.30), με μια εναλλακτική επιλογή να είναι το πρωί της Τρίτης 1/06. Βεβαίως, το θέμα θα ανακύψει και στην επόμενη διάλεξή της την Δευτέρα, οπότε και θα συζητηθεί.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MakisH την Δευ 18 Απρ 2011, 4:42 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Αλλαγή τίτλου και συγχώνευση topics

Re: Ύλη Οργανικής ΙΙ

4
Ναι!Αν υπάρχει κανείς που ξέρει έστω και την περσινή ύλη θα ήταν μεγάλη βοήθεια!
People wishing to analyze nature without using mathematics just settle for a reduced understanding.

Re: Ύλη Οργανικής ΙΙ

6
Λοιπόν, η ύλη που μας έδωσε σήμερα η Κα. Δέτση έχει ώς εξής:
Από βιβλίο McMurry:
Κεφ.17: 17.1-17.9
Κεφ.18: 18.1-18.4, 18.6-18.8
Κεφ.19: 19.1-19.12, 19.14-19.15, 19.17
Κεφ.20: 20.1-20.8
Κεφ.21: 21.1-21.3, 21.4
Κεφ.22: 22.1-22.3, 22.5-22.8
Κεφ.23: 23.1-23.11
Κεφ.24: 24.4
Αυτή χονδρικά είναι η ύλη, με έμφαση σε αυτά που κάναμε στο μάθημα.

edit by MakisH: Προστέθηκε και η παράγραφος 25.6 (βλ. παρακάτω post)

Re: Επιπλέον μάθημα οργανικής χημείας - Κα. Δέτση

7
Τελικά, το επιπλέον μάθημα της Κας. Δέτση θα γίνει την Πέμπτη 3 Μαϊου, 13.45 στην Αίθουσα 22 (το προγραμματισμένο για την ημέρα μάθημα οργανικής θα γίνει κανονικά). Τις προαναφερθείσες ώρες (8.45-10.30 την Τετάρτη) τις επέταξε ο Κος. Παπαϊωαννου για να κάνει ασκήσεις στα Φαινόμενα μεταφοράς στο Αμφιθέατρο ΙΙ.

Re: Ύλη Οργανικής ΙΙ

10
Μήπως μπορεί να αναφέρει κάποιος ποια ακριβώς είναι τα σημεία στα οποία επέμεινε η Δέτση? Πήγαινα σε άλλο τμήμα, αλλά την κόλλα μου συνειδητοποίησα οτι πιθανότατα θα μου τη διορθώσει η Δέτση και θέλω να ξέρω περίπου σε τι επιμενει... :?
"I went numb when I learned to see..."
cron