Re: Οργανική Χημεία ΙΙ (2011-12)

2
Ουσιαστικά όλη την ύλη που θα έχουμε στην εξεταστική! Τη Δευτέρα θα τελειώσει με την ύλη και μετά θα κάνουμε και επανάληψη. Α επίσης μας παρακάλεσαι να μην της στέλνουμε mail με την ερώτηση ποιά είναι η ύλη..Η ύλη έχει ανακοινωθεί στο site του μαθήματος όσον αφορά κεφάλαια από βιβλία και προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι πιθανά θέματα είναι ότι μας έχει κάνει στον πίνακα!

Re: Οργανική Χημεία ΙΙ (2011-12)

4
ο κυριος τσολομυτης εχει τελειωσει την υλη!!! η υλη ειναι ολο το βιβλιο του σανδρη... βεβαια αυτος τωρα μας λεει τι θα βαλει και τι να διαβασουμε συνεπως απο ολα τα κεφαλαια δεν ειναι μςσα ολες οι υποενοτητες!!! επισης μας εχχει κανει θεματα τα οποια τα βαζει σιγουρα!!!!! :) :)

Re: Οργανική Χημεία ΙΙ (2011-12)

8
αρα διαβαζουμε απο σανδρη. μεχρι στιγμής διάβαζα από McMurry θεωρώντας το πιο κατανοητό βιβλίο. Αυτοι που έχουν δώσει το μάθημα από που προτείνουν να διαβασουμε;

Re: Οργανική Χημεία ΙΙ (2011-12)

9
κοιτα καποιοι διαβαζουν απο το ενα και καποιοι απο το αλλο νομιζω ειναι 50-50!!! εγω παντως θεωρω οτι(και με τη λογικη παντα επειδι ρωτησες για τον κ. τσολομυτη γιατι με αυτον κανω μαθημα αλλα και για τον κ. χαμηλακη) αν θες να εισαι μεσα στα θεματα που βαζουν διαβασε απο του σανδρη. και ριξε μια ματια σε παραδειγματα και στο αλλο. :)

Re: Οργανική Χημεία ΙΙ (2011-12)

10
Mc Murry κ πάλι Mc Murry!!! Προσωπική μου άποψη, αλλά θεωρώ οτί παρά τις πολύ περισσότερες σελίδες, ο Mc Murry προσφέρει μία καλύτερη κάλυψη του θέματος, με πολλές εικόνες (πχ για τις διαβαθμίσεις - την στερεοϊσομέρεια κλπ). Επίσης, θεωρώ ότι διαβάζεται πιο εύκολα από τον Σάνδρη, που είναι πολύ πιο περιεκτικό βιβλίο κ επομένως πρέπει να σκέφτεσαι κ να επεξεργάζεσαι πολύ την κάθε σελίδα. Όπως ξαναλέω όμως, πρόκειται καθαρά για δική μου γνώμη. Πιστεύω ότι γενικώς είναι εντελώς αντίστοιχα κ εξαρτάται από το πιο στυλ βολεύει τον καθένα!
Hatred is Blind, Rage carries you Away...
and He who pures out Vengeance, runs the Risk of tasting a Bitter draught
...
One is All and All is One