Re: [3o] Μαθηματικά ΙΙΙ (2013-14)

101
Σημειώσεις από τις διαλέξεις της κυρίας Κυριάκη για το ακαδημαϊκό έτος 2013-2014
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: [3o] Μαθηματικά ΙΙΙ (2013-14)

102
Συνάδελφε KiritoShu, επειδή είμαι από μεγαλύτερο έτος και διαβάζω τους πίνακες από τις σημειώσεις που ανέβασες, ήθελα να σε ρωτήσω αν το κεφάλαιο 7.8 (θεμελιώδεις πίνακες) είναι εντός ή εκτός ύλης, γιατί παρότι το αναφέρεις στις σημειώσεις σου, στην ύλη που είναι ανεβασμένη στο φόρουμ δεν το συμπεριλαμβάνει...

Re: [3o] Μαθηματικά ΙΙΙ (2013-14)

103
pavlos c.e. έγραψε:Συνάδελφε KiritoShu, επειδή είμαι από μεγαλύτερο έτος και διαβάζω τους πίνακες από τις σημειώσεις που ανέβασες, ήθελα να σε ρωτήσω αν το κεφάλαιο 7.8 (θεμελιώδεις πίνακες) είναι εντός ή εκτός ύλης, γιατί παρότι το αναφέρεις στις σημειώσεις σου, στην ύλη που είναι ανεβασμένη στο φόρουμ δεν το συμπεριλαμβάνει...
Θα διαβάσεις σύμφωνα με την φετινή ύλη. Αυτά που είναι εκτός εξεταστέας ύλης βγήκαν την τελευταία εβδομάδα εκτός πάρα το ότι είχαν γίνει στο μάθημα αναλυτικά
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: [3o] Μαθηματικά ΙΙΙ (2013-14)

104
Εντάξει, σε ευχαριστώ πολύ. Να ρωτήσω κάτι ακόμα, σας είχε πει από τους πίνακες τι θα ζητήσει στο περίπου ; Το λέω αυτό γιατί στα άλλα θέματα, αυτά που βάζει είναι σχεδόν στάνταρ.

Re: [3o] Μαθηματικά ΙΙΙ (2013-14)

105
Λογικά κάτι παρόμοιο με αυτά που έβαλε στην τελευταία εξεταστική. Έχω ανεβάσει σε προηγούμενο ποστ τις σημειώσεις από το επαναληπτικό μάθημα που έκανε. Λογικά θα βάλει μια από τις κατηγορίες ασκήσεων που έχω σημειωμένες εκεί.
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: [3o] Μαθηματικά ΙΙΙ (2013-14)

106
Σε ευχαριστώ.. Και κάτι τελευταίο, στα φετινά θέματα, σας έβαλε να λύσετε θέμα με Δ.Ε. 3ης τάξης και μη σταθερούς συντελεστές(Ζήτημα 1ο -γ ερώτημα). Αυτό πως λύνεται? Υπάρχει κάποια παραπομπή στο Diprima?

Re: [3o] Μαθηματικά ΙΙΙ (2013-14)

107
Αν θυμάμαι καλά λύνονταν κάπως έτσι... Επίσης, προσοχή γιατι κάπου πρέπει να έχω κάνει κάποια πατατα στις πράξεις και βγαίνει χαζό αποτέλεσμα...
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα