[3o] Μαθηματικά ΙΙΙ (2012-13)

1
Ανακοινώθηκε στο Mycourses η 1η Σειρά Ασκήσεων
Ημερομηνία παράδοσης: 13.11.2012

Από το βιβλίο των Boyce- Diprima

Σελ. 28 Ασκ. 15, Σελ.29 Ασκ.27(α), 29, Σελ. 30 Ασκ. 34, Σελ. 36 Ασκ. 25, Σελ. 38 Ασκ. 36, Σελ. 44 Ασκ. 3, 7, Σελ. 64 Ασκ. 26, Σελ. 99 Ασκ. 3, Σελ.100 Ασκ.25, 27, Σελ. 104 Ασκ.8, 11.
ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ και στους Χημικους Μηχανικους!

Δύο Φράσεις Προκαλούν Αληθινό Τρόμο: ''Κάναμε ό,τι μπορούσαμε..'' και ''ο Βύντρα Σεντράρει! :o ''

Re: Μαθηματικά ΙΙΙ (2012-13)

2
Επισυνάπτω τις σημειώσεις μου από τα πρώτα 5 μαθήματα (9/10-31/10) της κας Κυριάκη. Το αμφιθέατρο είναι γεμάτο, η ορατότητα χαμηλή, και τα ΜΜΜ μας δυσκολεύουν. Ελπίζω οι σημειώσεις να βοηθήσουν! :)
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.

Re: Μαθηματικά ΙΙΙ (2012-13)

3
Παιδιά, μια ερώτηση. Τις σειρές ασκήσεων η κα. Κυριακη τις θέλει χειρόγραφες ή σε ηλεκτρονική μορφή.
No price is too high to pay for the privilege of owning yourself

Re: Μαθηματικά ΙΙΙ (2012-13)

4
Εμείς χειρόγραφες τις δίναμε στο τέλος του μαθήματος αν θυμάμαι καλά αλλά δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα αν είναι και σε ηλεκτρονική μορφή..

Re: Μαθηματικά ΙΙΙ (2012-13)

5
Μήπως έχει πει η καθηγήτρια στην τάξη πότε περίπου θα βγει η δεύτερη σειρά ασκήσεων; Γιατί είμαι από μεγαλύτερο έτος και δεν παρακολουθώ το μάθημα....

Re: Μαθηματικά ΙΙΙ (2012-13)

6
Ακόμα δεν έχει πει τίποτα. Λογικά, αν γραφτείς στο μάθημα στο my courses, όταν βγει και η επόμενη σειρά, θα σου αποσταλεί mail.
Και για τις αποφάσεις,/ σ' εκείνες τις στιγμές της ανυπολόγιστης δύναμης μας,/ κανείς δεν πήρε την ευθύνη ύστερα από την ήττα.
Κι όχι γιατί δεν μετρήσαμε κόστη, συνέπειες ή απώλειες,/ αλλά ήτανε τέτοιες οι επιθυμίες/ που όλα τα δικαιολογήσαμε.

Re: Μαθηματικά ΙΙΙ (2012-13)

8
Καλησπέρα...είμαι από μεγαλύτερο έτος και δεν ξέρω πότε ανακοινώνουν για τις σειρές ασκήσεων..από την ιστοσελίδα του μαθήματος λέει ότι έχει βγει 4η και 5η ...ισχύει???

Re: Μαθηματικά ΙΙΙ (2012-13)

9
Καλησπέρα προς το παρόν έχει βγει μόνο η πρώτη σειρά ασκήσεων. Η 4η και η 5η νομίζω είναι περσινές. Αν βγει και η 2η σειρά θα βγει ανακοίνωση, και αν γραφτείς και στο μάθημα στο my courses, θα σου σταλεί mail...
Και για τις αποφάσεις,/ σ' εκείνες τις στιγμές της ανυπολόγιστης δύναμης μας,/ κανείς δεν πήρε την ευθύνη ύστερα από την ήττα.
Κι όχι γιατί δεν μετρήσαμε κόστη, συνέπειες ή απώλειες,/ αλλά ήτανε τέτοιες οι επιθυμίες/ που όλα τα δικαιολογήσαμε.
cron