[3o] Εφαρμοσμένη Θερμοδυναμική (2015-16)

1
Ανακοίνωση σχετική με τη διεξαγωγή των προαιρετικών σειρών ασκήσεων.
1. Οι εκφωνήσεις των σειρών ασκήσεων θα ανεβαίνουν στη σελίδα του μαθήματος.
2. Οι ασκήσεις παραδίδονται σε ομάδες το πολύ των δύο ατόμων εντός της προθεσμίας που προσδιορίζεται για κάθε σειρά.
3. Στην πρώτη σελίδα της εργασίας σας θα πρέπει να αναγράφονται τα ονόματα των μελών της ομάδας.
4. Οι ασκήσεις θα πρέπει να είναι ευκρινείς και ευδιάκριτες. Σε κάθε περίπτωση οι ασκήσεις πρέπει να αποστέλλονται σε μορφή pdf. Δεν θα γίνονται δεκτές φωτογραφίες των ασκήσεων. (Scanner υπάρχει διαθέσιμο στο υπολογιστικό εργαστήριο).
5. Οι απαντήσεις σας πρέπει να γράφονται με τρόπο τεκμηριωμένο και σαφή. Καταφανής αντιγραφή, θα οδηγεί σε μηδενισμό της άσκησης.
6. Εκπρόθεσμη παράδοση των ασκήσεων ΔΕΝ θα γίνεται αποδεκτή. Η εμπρόθεσμη παράδοσή θα αποδεικνύεται με τον κωδικό εγκυρότητας που παρέχεται από το σύστημα κατά το upload της εργασίας σας στην ηλεκτρονική πλατφόρμα.
7. Έπειτα από την παράδοση της πρώτης σειράς ασκήσεων θα αναρτηθεί στη σελίδα του μαθήματος πίνακας με τους υπεύθυνους των ομάδων στους οποίους μπορείτε να απευθύνεστε για απορίες πριν την παράδοση των εργασιών σας.
8. Δέκα πέντε (15) ημέρες μετά την ημερομηνία παράδοσης μπορείτε να απευθύνεστε στον υπεύθυνο της ομάδας σας για να σας σταλεί η διορθωμένη σειρά και να συζητήσετε τυχόν λάθη και παρατηρήσεις.
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Βοήθεια με θέμα εξεταστικής!

2
θεματα 2015β.JPG
thermo1.jpg
Χαίρετε ,θα μπορούσε κάποιος να μου πει αν είναι σωστή η λύση που σκέφθηκα για το Γ υποερώτημα του 1ου θέματος? Απολογούμαι εκ των προτέρων για τον γραφικό μου χαρακτήρα :P
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.

Re: [3o] Εφαρμοσμένη Θερμοδυναμική (2015-16)

7
stevenman έγραψε:Επίσης επειδή δεν τις παρέδωσα θα μπορώ να λύσω και να παραδώσω τις επόμενες?
Δε νομίζω ειναι η αληθεια... Ας επιβεβαιώσει κάποιος....
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: [3o] Εφαρμοσμένη Θερμοδυναμική (2015-16)

8
Άτυπα εμένα μου είχαν απαντήσει ναι, δηλαδή κάτι θα πάρεις, άσε που βοηθάει για να διαβάσεις μέσα στο εξάμηνο. Προφανώς δεν παίρνεις όλο τον βαθμό, αλλά θα σε βοηθήσει.
ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΝΕΟ
"Ποιός τον χ@ζει τον πρεζάκια τον Κέρουακ; Μόνο Καββαδίας ρε!"