Re: Εφαρμοσμένη θερμοδυναμική (2011-12)

201
Η συγκεκριμένη ομάδα παιδιών μέσα στα οποία τυχαίνει να είμαι κι εγώ πήγε και εξέφρασε την άποψη σχεδόν όλου του δεύτερου έτους. Είχαν γίνει συζητήσεις και όλοι λέγανε ότι το μόνο που δεν θέλανε ήταν να γραφτεί μαζί με την τεχνική μηχανική! Κάτι το οποίο είχαμε ξεκαθαρίσει από την αρχή ότι σαν δεύτερο έτος δεν θα δεχόμασταν και νομίζω κανείς αν βρισκόταν στο δεύτερο έτος δεν θα το ήθελε. Από εκεί και έπειτα σεβαστήκαμε και τους μεγαλύτερους και ζητήσαμε να προτείνει ο καθένας αν ήθελε μια ημερομηνία διαφορετική από τις 22/02 για την εξέταση, ζητήσαμε ακόμη να έρθουν όσοι ήθελα την Δευτέρα για να το συζητήσουμε και να πάρουμε όλοι μαζί μια απόφαση όσο πιο δίκαιη για όλους και να την εκφράσουμε στον πρόεδρο. Δεν μπορώ να σκεφτώ τί άλλο θα μπορούσαμε να κάνουμε και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αν κάποιος είχε μια καλύτερη ιδέα δεν ήρθε να την πει. Το να καθόμαστε στο σπίτι μας κι απλά μετά να γκρινιάζουμε με όποια απόφαση κι αν παρθεί δεν θεωρώ ότι είναι λογικό ούτε και σωστό. Τώρα όσο για το τετραήμερο και το καρναβάλι ζητώ προσωπικά δημοσίως συγνώμη που δεν το λάβαμε όλοι υπόψη μας και δεν θα πάμε την Τετάρτη να γράφουμε επι 6 συνεχόμενες ώρες για να μην το χαλάσουμε..Να τονίσω τέλος ότι το μάθημα θα δωθεί στις 29!! Υποτίθεται ότι είναι διαβασμένο οπότε ανετότατα και μετά το τετραήμερο μπορεί κάποιος να κάνει την επαναληψή του και να το δώσει αν θέλει να φύγει άλλωστε και μέσα στην εξεταστική δεν νομίζω ότι θα είχε περισσότερο χρόνο.

Re: Εφαρμοσμένη θερμοδυναμική (2011-12)

204
καποιοι ειχαν πει για 23......για την πλειοψηφια που το ξερεις ?ρωτησες εναν προς εναν τους εγγεγραμενους στο μαθημα και πηρες την υπογραφη τους για να κανεις κατι τετοιο?αν ειναι ετσι παω πασο....

Re: Εφαρμοσμένη θερμοδυναμική (2011-12)

206
23 ήταν κλεισμένη μέρα γιατί εχουν παρουσιάσεις στην οργάνωση δοιίκηση επιχειρήσεων.. από όσους εξέφρασαν την άποψη τους από το έτος μας δεν θυμάμαι πολλούς να ήθελαν 22! 24 είναι κλεισμένη μέρα, οπότε πήγε 29
People who wish to analyze nature without using mathematics must settle for a reduced understanding

Re: Εφαρμοσμένη θερμοδυναμική (2011-12)

207
όχι ότι έχω ιδιαίτερο λόγο, δεδομένου ότι δε δίνω το μάθημα, αλλά θεωρώ λάθος που σε πρώτη φάση προτάθηκε ημερομηνία μαθημάτων του ίδιου εξαμήνου. προφανώς, όταν προτάθηκε η εν λόγω ημερομηνία (22/2) δεν υπήρχαν ήδη διαθέσιμες ώρες κ δεν υπέπεσε στην αντίληψη της γραμματείας ότι επρόκειτω περί μαθήματος του ίδιου εξαμήνου. με τόσες "ορθές επαναλήψεις" οι οποίες συνηθίζονται, θα μπορούσαμε να δουμε κ αλλαγη της ημερομηνιας χωρις πρόταση από τους φοιτητές!
Προσωπικά θεωρώ ότι με τοσα μαθήματα που μεταφέρθηκαν, οι διαθέσιμες ημερομηνίες ήταν πολύ "στενες". δεν το έχω ψάξει, αλλά εμπιστεύομαι αυτούς που αναφέρθηκαν σε 2 μόνο ημερομηνίες.
Το όλο θέμα δημιουργήθηκε με την ξαφνικη προκηρυξη της απεργιας, όπου -εκτος απο πρακτικα αδυνατο- θα ηταν και αντιδεοντολογικό να πραγματοποιηθεί η εξέταση... δυστυχως τετοια φαινόμενα μόνο "χαμένους" μπορούν να μας αφήσουν όλους... αλλα με την κατασταση που επικρατει αυτες τις ημερες ειναι το λιγοτερο...
Hatred is Blind, Rage carries you Away...
and He who pures out Vengeance, runs the Risk of tasting a Bitter draught
...
One is All and All is One
cron