Re: Εργαστήριο Ανόργανης Χημείας (2010-2011)

11
Κοίτα, επειδή είναι χρονοβόρο να γράφω μια μεγάλη ερώτηση και μετά να γράφεις μια μεγάλη απάντηση, και σε ταλαιπωρώ και για πρόβλημα μου, θα ετοιμάσω μόνο τον πίνακα και θα σου τον στείλω για να μου πεις μετά από μια-δυο δοκιμές αν βρίσκω το σωστό πράγμα. Περίμενε.
Kuchiki Byakuya

Re: Εργαστήριο Ανόργανης Χημείας (2010-2011)

12
Παιδιά έχω και γω μία απορία.Στην κλασματική κρυστάλλωση μου ζητούν να δώσω ποσοτικά ποτελέσματα.Μου έχουν δώσει την διαλυτότητα των ουσιών, έχω αναλύσει την διαδικασία αλλά τι αποτελέσματα να δώσω?

Πειραματα και εκθεσεις

13
Καλησπερα.Θα ηθελα να ρωτησω ποια πειραματα εχουν γινει μεχρι τωρα και εχουν ζητηθει εκθεσεις και συγκεκριμενα ποια εκθεση εχει ζητηθει για αυτη την εβδομαδα.Ευχαριστω!!

Re: Εργαστήριο Ανόργανης Χημείας (2010-2011)

15
Απ'οτι θυμάμαι εγώ είχα κανει μία επανάληψη του εργαστηριακού οδηγού και λίγο των εκθέσεων που είχαμε γράψει. Δεν θέλουν να θυμάστε μέχρι και πόσα ml απο κάθε αντιδραστήριο χρησιμοποιήσατε, αλλά να ξέρετε ποια αντιδραστήρια είχατε, σε ποιες αντιδράσεις παίρνουν μέρος κλπ. Τώρα για το πόσο μετράει ο βαθμός του τεστ στο βαθμό του εργασηρίου νομίζω οτι εξαρτάται και απο τον υπεύθυνο κάθε ομάδας. Σε εμας ήταν νομίζω 10-20% του βαθμού του εργαστηρίου. Πάντως στον τελικό βαθμό του μαθήματος ο βαθμός του εργαστηρίου μετράει κατά 50%.

Ελπίζω να βοήθησα :)
"I went numb when I learned to see..."