[1ο] Ανόργανη Χημεία (2013-14)

1
Eπείγον!!!!

To μάθημα της ενισχυτικής διδασκαλίας της Ανόργανης Χημείας δεν θα πραγματοποιηθεί σήμερα εκτάκτως.

Εκ μέρους του κ. Κορδάτου

Re: [1ο] Ανόργανη Χημεία (2013-14)

2
Γνωρίζει κάποιος την ακριβή ύλη της Ανόργανης Χημείας; Επίσης, τι φύσεως θέματα τίθενται συνήθως; :?:
Τέλος, θα μπορούσε κάποιος από τους παλαιότερους να μου διευκρινίσει εάν είναι σχετικά εύκολο για έναν μαθητή της Τεχνολογικής να την περάσει; (Γιατί, όπως και να το κάνουμε, είναι σε μειονεκτική θέση, σε σχέση με αυτούς της Θετικής.)
~T.C.

Re: [1ο] Ανόργανη Χημεία (2013-14)

3
Πρώτα απ' όλα δε θα πρέπει να αγχώνεσαι! Είναι εύκολο να περάσει το μάθημα κάποιος που έρχεται από τεχνολογική και μάλιστα και με καλό βαθμό. Ιδιαίτερα αν έχεις παρακλουθήσει τα "ενισχυτικά" μαθήματα του κ. Κορδάτου. Ήμουν κάποτε στην ίδια μοίρα με σένα, οπότε ψυχραιμία!

Αυτή είναι η ύλη του 2011-12 Αλλά δεν αλλάζει και πολύ από χρονιά σε χρονία. Δώσε έμφαση σε ό,τι είπατε μέσα στο μάθημα και στις αντίστοιχες ασκήσεις που λύσατε.

Και για να έχεις ένα μπούσουλα, να μερικά παλιά θέματα...
Και για τις αποφάσεις,/ σ' εκείνες τις στιγμές της ανυπολόγιστης δύναμης μας,/ κανείς δεν πήρε την ευθύνη ύστερα από την ήττα.
Κι όχι γιατί δεν μετρήσαμε κόστη, συνέπειες ή απώλειες,/ αλλά ήτανε τέτοιες οι επιθυμίες/ που όλα τα δικαιολογήσαμε.

Re: [1ο] Ανόργανη Χημεία (2013-14)

4
griega έγραψε:Πρώτα απ' όλα δε θα πρέπει να αγχώνεσαι! Είναι εύκολο να περάσει το μάθημα κάποιος που έρχεται από τεχνολογική και μάλιστα και με καλό βαθμό. Ιδιαίτερα αν έχεις παρακλουθήσει τα "ενισχυτικά" μαθήματα του κ. Κορδάτου. Ήμουν κάποτε στην ίδια μοίρα με σένα, οπότε ψυχραιμία!

Αυτή είναι η ύλη του 2011-12 Αλλά δεν αλλάζει και πολύ από χρονιά σε χρονία. Δώσε έμφαση σε ό,τι είπατε μέσα στο μάθημα και στις αντίστοιχες ασκήσεις που λύσατε.

Και για να έχεις ένα μπούσουλα, να μερικά παλιά θέματα...
Σε ευχαριστώ πολύ!! :D
~T.C.

Re: [1ο] Ανόργανη Χημεία (2013-14)

5
Να εκφράσω κι εγώ την συμπαράσταση μου στους τεχνολογικάριους (στους οποίους ανήκω κι εγώ) και να πω ότι με ένα καλό διάβασμα δεν έχετε να φοβηθείτε τίποτα! Πολλά παιδιά από τεχνολογική παίρνουν καλούς βαθμούς και είμαι σίγουρος ότι και φέτος θα γίνει το ίδιο! Αισιοδοξία και καλή επιτυχία!
Study at ΕΜΠ they said... It will be fun they said...

Re: [1ο] Ανόργανη Χημεία (2013-14)

6
Θα το τονώσω και εγώ το ηθικό της τεχνολογικής :p Προερχόμενος από τεχνολογική και στη δευτέρα τάξη και στη τρίτη τάξη του Λυκείου, δεν είχα πρόβλημα σε καμία χημεία. Και μάλιστα με βοήθησε πολύ το μάθημα του Κορδάτου στο πρώτο και δεύτερο εξάμηνο.
People who wish to analyze nature without using mathematics must settle for a reduced understanding

Re: [1ο] Ανόργανη Χημεία (2013-14)

8
Τα σημερινα θεματα Ανοργανης
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
“Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way when you criticize them, you are a mile away from them and you have their shoes.”

Re: [1ο] Ανόργανη Χημεία (2013-14)

9
Τα σημερινα θεματα Ανοργανης
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
“Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way when you criticize them, you are a mile away from them and you have their shoes.”
cron