Ποια μαθήματα του εξαμήνου θεωρείτε χρήσιμα;

Εφαρμοσμένη Θερμοδυναμική
Σύνολο ψήφων: 37 (30%)
Μαθηματικά ΙΙΙ
Σύνολο ψήφων: 27 (22%)
Οργανική Χημεία Ι
Σύνολο ψήφων: 28 (23%)
Τεχνική Μηχανική
Σύνολο ψήφων: 2 (2%)
Φυσικοχημεία ΙΙ
Σύνολο ψήφων: 28 (23%)
Σύνολο ψήφων: 122

Re: Πώς σας φάνηκε το 3ο εξάμηνο;

31
Ερώτηση... Γιατί σας χάλασε τόσο η απουσία διαλείμματος στην Κυριάκη? Δεν το θυμάμαι τόσο τραγικό το δίωρο αυτό...
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: Πώς σας φάνηκε το 3ο εξάμηνο;

32
Νομίζω πως επειδή έτρεχε απίστευτα σκέψου τελείωσε την ύλη 1 μάθημα πριν τα Χριστούγεννα και πρόλαβε και μας είπε πράγματα που δεν τα είχε πεί ποτέ στην σχολή μας Εκτος ύλης φυσικά. Βασικά ο χρόνος δεν πέρναγε με τίποτα και επειδή όταν παραδίδει θεωρεία δεν κάνει ασκήσεις υπήρχαν κάποια μαθήματα 100% θεωρεία, γιατί αποδείκνυε όλα τα θεωρήματα οπότε από το πέρας της μια ώρας και μετά δεν πολύ επικοινωνούσα. Φταίει βέβαια και ότι δεν ασχολιόμουν ιδιαίτερα με το μάθημα μέσα στο εξάμηνο. :D

Re: Πώς σας φάνηκε το 3ο εξάμηνο;

33
KiritoShu έγραψε:Ερώτηση... Γιατί σας χάλασε τόσο η απουσία διαλείμματος στην Κυριάκη? Δεν το θυμάμαι τόσο τραγικό το δίωρο αυτό...
Πολύ κόσμο τον είχε πειράξει αυτό, κάθε χρονιά γίνεται. Βέβαια τελειώνει νωρίτερα το μάθημα, οπότε προκύπτει ένα ωραίο μισάωρο διάλειμμα μετά.
Antonyd έγραψε:Βασικά ο χρόνος δεν πέρναγε με τίποτα και επειδή όταν παραδίδει θεωρεία δεν κάνει ασκήσεις υπήρχαν κάποια μαθήματα 100% θεωρεία, γιατί αποδείκνυε όλα τα θεωρήματα οπότε από το πέρας της μια ώρας και μετά δεν πολύ επικοινωνούσα.
Δεν έκανε όμως και πολλές ασκήσεις; Και γενικά στο τέλος δεν βάζει πράγματα από αυτά που έχουν ειπωθεί και λυθεί; (Βέβαια αν λύνονταν/λέγονταν στο μισάωρο της "μη-επικοινωνίας" υπάρχει πρόβλημα :p )
Έτσι που τη ζωή σου ρήμαξες εδώ
στην κώχη τούτη την μικρή, σ’ όλην την γη την χάλασες.

Re: Πώς σας φάνηκε το 3ο εξάμηνο;

34
teopap έγραψε:Πολύ κόσμο τον είχε πειράξει αυτό, κάθε χρονιά γίνεται. Βέβαια τελειώνει νωρίτερα το μάθημα, οπότε προκύπτει ένα ωραίο μισάωρο διάλειμμα μετά.
Δεν το είχα προσέξει να πω την αλήθεια... ίσα ίσα προσωπικά χαιρόμουν που τελειώναμε μια και έξω.. (βέβαια ως γνωστόν αποδεικνύω διαρκώς ότι έχω βίτσια και εγώ :P )
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: Πώς σας φάνηκε το 3ο εξάμηνο;

35
Ναι εξηγήθηκε σωστά στο διαγώνισμα εξετάζει σχεδόν τα πάντα από τα σημαντικά, ασκήσεις έκανε αρκετές, ούτε λίγες ούτε πολλές ,απλά είχε τηντάση να τις αρχίζει και να μην τις τελειώνει τελείως και να τις τρέχει λιγάκι χωρίς να εξηγεί κάποια βήματα.

Re: Πώς σας φάνηκε το 3ο εξάμηνο;

36
KiritoShu έγραψε:Δεν το είχα προσέξει να πω την αλήθεια... ίσα ίσα προσωπικά χαιρόμουν που τελειώναμε μια και έξω.. (βέβαια ως γνωστόν αποδεικνύω διαρκώς ότι έχω βίτσια και εγώ :P )
[offtopic]
Διαρκώς όμως.
Κοίτα, ούτε εμένα με πείραζε, αλλά αφενός μου άρεσε πολύ το μάθημα (πράγμα αξιοπερίεργο για το συγκεκριμένο μάθημα), αφετέρου μου είχε τύχει να κάνω (προ ΕΜΠ) μονοκόμματα μαθήματα μεγαλύτερης διάρκειας, οπότε μου είχε φανεί σχετικά και "light".
Επίσης, έρχονται σε μεγαλύτερα εξάμηνα ατέλειωτες ώρες επί ωρών πάνω σε υπολογιστικές εργασίες :p
Έτσι που τη ζωή σου ρήμαξες εδώ
στην κώχη τούτη την μικρή, σ’ όλην την γη την χάλασες.

Re: Πώς σας φάνηκε το 3ο εξάμηνο;

37
Antonyd έγραψε:ασκήσεις έκανε αρκετές, ούτε λίγες ούτε πολλές ,απλά είχε τηντάση να τις αρχίζει και να μην τις τελειώνει τελείως και να τις τρέχει λιγάκι χωρίς να εξηγεί κάποια βήματα.
Το θυμάμαι αυτό. Έκανε μόνο τα βήματα που αφορούσαν στο καινούριο κομμάτι ύλης, μέχρι που έφτανε σε ένα σημείο που ήταν πλέον γνωστό πώς λύνεται από παλιότερα μαθήματα.
Έτσι που τη ζωή σου ρήμαξες εδώ
στην κώχη τούτη την μικρή, σ’ όλην την γη την χάλασες.

Re: Πώς σας φάνηκε το 3ο εξάμηνο;

38
Εγώ άλλο μάθημα είχα παρακολουθήσει? Κοιτώντας τις σημειώσεις μου, σχεδόν όλες οι ασκήσεις είναι τελειωμένες.... (Εκτός αν επειδή με είχε βρει θύμα στο έτος μου και με σηκωνε στον πίνακα και έκανα τις πράξεις σαν καλό παιδάκι, έτυχε εκείνη τη χρονιά μόνο)
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα