Re: [4ο] Φυσικοχημεία ΙΙΙ (2015-16)

31
Γενικα εχει παρατηρηθει μια ελλειψη εργασιων φχ3 στο φορουμ οποτε ανεβαζω ολες οσες εχει κανει με πολυ κοπο και αιμα η ταπεινη μου ομαδα για να βοηθησουμε οσο μπορουμε τις μελλοντικες γενεες. Ελπιζουμε με αυτο τον τροπο να βαλουμε και εμεις το λιθαρακι μας στο υπεροχο αυτο φορουμ, για την συντηρηση του οποιου οι αγαπητοι διαχειριστες περνουν καθημερινα δια πυρος και σιδηρου :bigbeer:
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.

Re: [4ο] Φυσικοχημεία ΙΙΙ (2015-16)

33
Καλησπερα, σε τι πρεπει να δώσουμε προσοχή στο κομματι της Ηλεκτροχημειας, υπάρχουν σος; Και τι στυλ ασκήσεων πέφτουν; Ευχαριστω πολυ

Re: [4ο] Φυσικοχημεία ΙΙΙ (2015-16)

34
8-)

ΠΡΟΣΟΧΗ! ΟΙ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΕΧΟΥΝ ΛΑΘΗ! ΤΙΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΕ ΜΕ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΕΥΘΥΝΗ!
Εκ της διαχειρίσεως

Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος i griega την Τετ 20 Μαρ 2019, 4:40 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Re: [4ο] Φυσικοχημεία ΙΙΙ (2015-16)

35
μηπως ξερουμε ποια ειναι η υλη της ηλεκτροχημειας απο το βιβλιο που εχουμε??επισης μηπως ξερουμε κανενα σος για ηλεκτροχημεια?? :) :)

Re: [4ο] Φυσικοχημεία ΙΙΙ (2015-16)

36
Από το βιβλίο της Κουλουμπή εννοείς; Ο Καραντώνης δεν έχει δώσει ύλη από εκεί απ'όσο ξέρω, αλλά υπάρχει στο mycourses η ύλη από τις σημειώσεις του (αυτές που έχει ανεβασμένες στη σελίδα του) ;)

Re: [4ο] Φυσικοχημεία ΙΙΙ (2015-16)

37
To βιβλίο που δίνει ο εύδοξος νομίζω δεν είναι κατάλληλο για να διαβάσετε για το μάθημα. Ίσως μόνο για κάτι συμπληρωματικό. Οι σημειώσεις του Καραντώνη είναι ό,τι πρέπει.

Re: [4ο] Φυσικοχημεία ΙΙΙ (2015-16)

40
g_duncan έγραψε:Γνωρίζει κανείς αν στην εξέταση της Κινητικής ή της Ηλεκτροχημείας δίνονται τυπολόγια;
Hλεκτροχημεία ναι, εκτός από Faraday και ?Nernst? (σίγουρα ήταν δύο οι εξισώσεις που πρέπει να θυμάσαι, αλλά δεν παίρνω όρκο για τη δεύτερη). Κινητική δε δίνεται τπτ συνήθως
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα
cron