Re: Υλη Χημικής κινητικής????

43
Δε νομίζω οτι είναι ιδιαίτερα καλή κίνηση... Είναι φως-φανάρι οτι η Καλαντζοπούλου θα βάλει θέματα. Εγώ από εκεί διαβάζω και αν προλάβω ίσως ρίξω μια πρόχειρη ματιά και στου Atkins. (είναι και η Ηλεκτροχημεία που περιμένει...)

Re: Ερωτήσεις πάνω στην ύλη της ηλεκτροχημείας

46
Σήμερα ρωτήθηκε ο κ.Καραντώνης για τον τρόπο και τα θέματα της εξέτασης και είπε τα εξής:

Η εξέταση θα περιλαμβάνει 5 θέματα από τα οποία απαντάμε στα 4,εκ των οποίων 3 υποχρεωτικά και επιλέγουμε άλλο ένα που θα επιλέξουμε ανάμεσα σε δύο.
Λέει ότι κάποιος πρέπει να έχει καταλάβει τί γίνεται και ότι η αποστήθιση δεν θα βοηθήσει.Η κατανόηση θα αποτελέσει το βασικό παράγοντα στον οποίο θα βασίζεται η εξέταση.
Θα πρέπει να επικεντρωθούμε στις ασκήσεις 1-15 της κα Κουλουμπή (αν και η ύλη συνεχίζεται και στις υπόλοιπες ασκήσεις).
Στην εξέταση θα δίνονται όλοι οι τύποι,εκτός από τους πολύ απλούς και εύκολους.Θα χρειάζεται κριτική σκέψη όμως και μία απλή αντικατάσταση δεν πρόκειται να προσφέρει τιποτα.
People wishing to analyze nature without using mathematics just settle for a reduced understanding.

Βοηθητική θεωρία και ασκήσεις για ΧΗΜΙΚΗ ΚΙΝΗΤΙΚΗ

47
Βρήκα σημειώσεις πάνω στην ύλη κυρίως του τρίτου κεφαλαίου της χημικής κινητικής που αναλύει τους μαθηματικούς τύπους για ρυθμό-συντελεστή ρυθμου κλπ αλλα και όλες τις μεθόδους που χρησιμοποιούμε.Περιλαμβάνει και ασκήσεις αρκετά παρόμοιες με βιβλίου-αλλά μην τρομάξετε!!!κάποια πραγματα στη θεωρία νομίζω είναι λίγο υπερβολικά για την δική μας ύλη οποτε αφήστε τα εκτός-προσωπικά το χρησιμοποίησα βοηθητικά με το βιλίο της καλατζοφ!
:D ελπίζω να σας βοηθήσει!!!!
σημειώσεις χημικής κινητικής.pdf
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
~once you've grown up, you can never come back..~

Re: Ερωτήσεις πάνω στην ύλη της ηλεκτροχημείας

50
Ρε παίδες, από το βιβλίο οι σελίδες 174-189 του 4ου κεφαλαίου είναι σημαντικές? Έχει πάρα πολύ θεωρία και λεπτομέρειες δυσκολες για να τις θυμόμαστε! τι λέτε?

*** ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥONΤΑΙ ΑΥΣΤΗΡΑ ΤΑ greeklish, ΑΛΛΑ ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΣΥΜΟΡΦΩΝΟΜΑΙ!!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος agg_26 την Τετ 16 Ιουν 2010, 8:57 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.