Re: Post-exams κριτική

72
Θεωρώ ότι τα θέματα της Καλαντοπούλου ήταν δύσκολα ακόμα και για αυτούς που είχαν παρακολουθήσει...Το λέω αυτό γιατί έχασα αρκετές ώρες κάθε Πέμπτη για να την παρακολουθώ και το σημερινό αποτέλεσμα ήταν μάλλον απογοητευτικό. Ευτυχώς μας έσωσε η ηλεκτροχημεία!!! Κινητική περιμέναμε να γράψουμε και τελικά γράψαμε ηλεκτροχημεία! Ακούστηκε ότι ο Καραντώνης έβαλα τόσο εύκολα γιατί βρήκε μεγάλη συσσώρευση μαθητών όταν ανέλαβε το μάθημα και ήθελε να ξεμπουκώσει το σύστημα! Τελοσπάντων τα δύσκολα (βλέπε Ρευστομηχανική) είναι μπροστά μας!

Re: Post-exams κριτική

73
η καλατζοπούλου αν και έβαλε κουλά σήμερα θεωρώ ότι ήταν οκ στο εργαστήριο.προσωπικά παρά το κράξιμο (ανευ λόγου)που μας έρειξε στην εξέταση,τελικά αποδειχτήκε έως και καλή
Yesterday, love was such an easy game to play
Now I need a place to hide away
Oh I believe in yesterday

Re: Post-exams κριτική

74
Πραγματικά και εγω που δεν έχασα ούτε ώρα μου φάνηκαν πολύ δύσκολα. Ενώ περίμενες να πέσουν άλλα θέματα, που τα είχαμε εξαντλήσει και ήταν τα περισσότερα ήταν μέσα από το βιβλίο, τελικα έπεσαν αρκετά περίπλοκα. Έπεσαν λεπτομέρειες από τις διαλέξεις, που όσο και συγκεντρωμένος να είσαι μερικά δε τα θυμάσαι.

Re: Post-exams κριτική

76
Εμένα στο εργαστήριο που ήταν το πρώτο παρακαλώ που κάναμε,μας εξέτασε προφορικά της απάντησα όλες τις ερωτήσεις που μου έκανε σωστά νομίζω,κάναμε αρκετά καλή εργασία και μου έβαλε 6.Δεν ξέρω γιατί..
People wishing to analyze nature without using mathematics just settle for a reduced understanding.

Re: Post-exams κριτική

77
Ο Καραντωνης ειναι γαματος καθηγητης και αποτι φαινεται και γαματος ανθρωπος. Η Καλαντζοπουλου να παει στο καλο και να μην μας ξαναρθει! Τα θεματα της ηταν αρκετα δυσκολα. Με το πρωτο θεμα που εβαλε μας αφησε στην ουσια χωρις επιλογη και μας αναγκασε να γραψουμε τα 2,3,4. Τα 2,4 ηταν σχεδον ιδια με λυμενα του βιβλιου ενω το θεμα 3ο απαιτουσε αποστηθιση, κατι που κατα την γνωμη μου ειναι κατακριτεο!

Υ.Σ Μακαρι να παρει ο Πολυμεναρος την Φυσικοχημεια ΙΙΙ . Απο τους καλυτερους καθηγητες μας so far!!
disrespect your surroundings!

Re: Post-exams κριτική

79
Δεν ξέρω αν είδατε κάποια στιγμή τον Καραντώνη που περνούσε από τις αίθουσες με 4-5 σακούλες νερό και ice-tea σαν τον κουβαλητή! Και αν κατάλαβα καλά έδινε σε όλους, επιτηρητές και φοιτητές, αν και κανείς στην 28 δεν πήρε. Θεός? :-P Ελπίζω τον Σεπτέμβρη να μοιράζει και παγωτά! :lol:

Χθες πήγα με σκοπό να τα δώσω και τα δυο, καλύτερα διαβασμένος στην Κινητική. Είδα τα θέματα της Ηλεκτροχημείας οτι ήταν εύκολα και τα άλλα δύσκολα, οπότε ξεκίνησα να γράφω Ηλεκτροχημεία. Έφαγα το χρόνο μου να θυμηθώ τη σχέση του Nernst (τελικά κατάφερα και την ξανάβγαλα αλλά με λάθος πρόσημο...) και μου έμεινε στο τέλος λιγότερο από μια ώρα στην Κινητική. Κατέθεσα ό,τι μπορούσα, τουλάχιστον να μην το έχω μεγάλο άγχος τον Σεπτέμβρη. Αν και βλακεία έκανα, έπρεπε να μην γράψω τπτ γιατί έτσι, ακόμα και με τις βλακείες που έγραψα, μπορεί να περάσω Κινητική και μετά να πρέπει ντε και καλά να τη βελτιώσω το Σεπτέμβρη που θα ξαναδίνω Ηλεκτροχημεία... (ελπίζω για βελτίωση κι εκεί).

Πάντως με έπιασε νευρικό γέλιο χθες, καθώς μη έχοντας διαβάσει πέρα από μια ανάγνωση την ηλεκτροχημική κινητική, προσπάθησα να λύσω με "δικό μου" τρόπο το τελευταίο θέμα, οπότε κατέληξα σε μια μεγάλη γκάφα... Έγραψα από δίπλα μερικά ερωτηματικά και ένα "(FAIL)" :lol:

Πάντως δεν έχω ιδιαίτερο παράπονο. Όσο διάβασα, τόσο έγραψα. :)

Re: Post-exams κριτική

80
Καλά τα θέματα της Καλατζόφ ήταν....ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ.Περα από 2ο κ 4ο που οκει προσωπικά τα σκάτωσα λίγο τα άλλα δεν παλευοντουσαν,μετασχηματισμούς Laplace?WTF
Και ειπαμε να δωσουμε τωρα που παιρνει συνταξη μπας και την πιασουν καλοσύνες αλλά που..
ΚΑΡΑΝΤΩΝΗΣ ΘΕΟΣ απλα
~once you've grown up, you can never come back..~