Re: Φυσικοχημεία ΙΙΙ (2011-12)

41
επειδή σε αρκετούς εμφανίστηκε σε αρκετούς, στην εργαστήριο ο βαθμός εμφανίζεται στρογγυλοποιημένος, ωστόσο στο excel που έχει ανεβαστεί, χρησιμοποιείται ο βαθμός πριν τη στρογγυλοπίηση, δηλαδή αν έχει κάποιος βαθμό εργαστηριού 9, με τη στρογγύλεψη, αλλά προκύπτει από 8.6, τότε φαίνεται να λαμβάνεται ως 8.6 και όχι 9, άρα γράφοντας 10 δεν παίρνεις 10. Δεν ξέρω αν αλλάξει κάτι, εγώ του έστειλα mail πάντως.
People who wish to analyze nature without using mathematics must settle for a reduced understanding

Re: Φυσικοχημεία ΙΙΙ (2011-12)

42
μου απάντησε και όντως δεν λαμβάνει υπόψη του τα στρογγυλοποιημένα. Γίνεται στο τέλος η στρογγυλοποίηση.
People who wish to analyze nature without using mathematics must settle for a reduced understanding

Re: Φυσικοχημεία ΙΙΙ (2011-12)

44
αϊ-ο έγραψε:Γεια σας! Από τις σημειώσεις του Καραντώνη , είναι κάποια υποκεφάλαια έξω?
Από όσο ξέρω όχι! Όλα είναι μέσα, αλλά δεν θέλει αποδείξεις!
ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ και στους Χημικους Μηχανικους!

Δύο Φράσεις Προκαλούν Αληθινό Τρόμο: ''Κάναμε ό,τι μπορούσαμε..'' και ''ο Βύντρα Σεντράρει! :o ''

Re: Φυσικοχημεία ΙΙΙ (2011-12)

45
Μήπως γνωρίζει κανείς αν στο μάθημα δώσει κάποιος μόνο κινητική ο βαθμός που έχει μπει στην καρτέλα σε τι αντιστοιχεί?? Ευχαριστώ! :)

Re: Φυσικοχημεία ΙΙΙ (2011-12)

46
Σοφια έγραψε:Μήπως γνωρίζει κανείς αν στο μάθημα δώσει κάποιος μόνο κινητική ο βαθμός που έχει μπει στην καρτέλα σε τι αντιστοιχεί?? Ευχαριστώ! :)
Λογικά Σοφία ο βαθμός που μπαίνει στην καρτέλα είναι ο ΜΟ των 2 εξετάσεων, κινητική και ηλεκτροχημεία.
"I went numb when I learned to see..."

Re: Φυσικοχημεία ΙΙΙ (2011-12)

48
Καλησπέρα παιδιά! Πρέπει να γνωρίζουμε πώς βγαίνουν οι λύσεις της Poisson για την Ηλεκτροχημεία? Επίσης δίνεται κάποιου είδους τυπολόγιο στην εξέταση? Ευχαριστώ.
In my glass coffin.
I'm waiting.

Re: Φυσικοχημεία ΙΙΙ (2011-12)

49
αϊ-ο έγραψε:Καλησπέρα παιδιά! Πρέπει να γνωρίζουμε πώς βγαίνουν οι λύσεις της Poisson για την Ηλεκτροχημεία? Επίσης δίνεται κάποιου είδους τυπολόγιο στην εξέταση? Ευχαριστώ.
Όχι, Poisson το πολύ να βάλει κάτι στο θεωρητικό 1ο ερώτημα! Απόδειξη δεν θα βάλει! Τυπολόγιο θα δίνει (π.χ Butler-Volmer) αλλά βέβαια πρέπει να ξέρεις τι αντιστοιχεί σε τι.
Την Nernst δεν την δίνει πάντως, ούτε τον νόμο του Faraday νομίζω...
ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ και στους Χημικους Μηχανικους!

Δύο Φράσεις Προκαλούν Αληθινό Τρόμο: ''Κάναμε ό,τι μπορούσαμε..'' και ''ο Βύντρα Σεντράρει! :o ''

Re: Φυσικοχημεία ΙΙΙ (2011-12)

50
Θα ήθελα να ρωτήσω: οι σημειώσεις Πολυμένη - Καραγιάννη, μαζί με τις Βασικές αρχές της Ηλεκτροχημείας του Καραντώνη καλύπτουν την ύλη; Ή υπάρχουν πράγματα μες στο βιβλίο της Κουλουμπή που δεν τα πιάνουν αυτά τα δύο;