Χορευτικός τομέας ΕΜΠ

1
Στο ΕΜΠ υπάρχει χορευτικός τομέας, ο οποίος προσφέρει μαθήματα χορού και παραστάσεις/εκδηλώσεις σχετικές με το χορό για τους φοιτητές του ΕΜΠ.

Τα μαθήματα πραγματοποιούνται στην πολυτεχνειούπολη Ζωγράφου, απέναντι από το Πλαίσιο (πολύ κοντά μας δηλαδή).
Δείτε το πρόγραμμα των μαθημάτων εδώ.
Τα μαθήματα ξεκίνησαν στις 20 Οκτωβρίου.

Κατά τα άλλα, ο χορευτικός τομέας ΕΜΠ θα πραγματοποιήσει πάρτυ, αυτή την Παρασκευή, 19 Νοεμβρίου 2010, στις 22:00, στο χώρο του. Είσοδος 5€ με ποτό. Πηγή.
Αφίσα πάρτυ χορευτικού τομέα 19112010
Αφίσα πάρτυ χορευτικού τομέα 19112010
Διαβάστε τη σχετική συζήτηση στο MQN.

Re: Χορευτικός τομέας ΕΜΠ

4
Μια μικρή ενημέρωση για το τι έγινε στο πάρτυ έναρξης μαθημάτων του χορευτικού τομέα.. :)
Εγώ έφτασα λίγο μετά τις 8 και αρχικά ακούγαμε πολύ ωραία μουσικούλα και βλέπαμε τους παλιούς να χορεύουν σε λάτιν ρυθμούς.. ^^
Στην συνέχεια ο υπέυθυνος και οι δάσκαλοι μας μίλησαν για το πρόγραμμα και το είδους του κάθε χορού! Ακόμη δεν έχει ανέβει στο site οπότε γι αυτό δεν μπορώ να βάλω το link. Επίσης είχε τόσο πολύ κόσμο που δεν έφτασαν οι φωτοτυπίες για να πάρω.. :razz: Υποθέτω όμως θα το ανεβάσουν..Πάντως τα μαθήματα ξεκινούν από αυτή την Τετάρτη..γιατί αύριο λόγω απεργίας δεν θα γίνουν..
Ακόμη σήμερα μας δόθηκε η ευκαιρία να "δοκιμάσουμε" τους χορούς αφού χορέψαμε! Το γλεντοκόπι συνεχίζεται.. :D

Re: Χορευτικός τομέας ΕΜΠ

6
Έναρξη μαθημάτων 10/10/2012
Την Τετάρτη 10 Οκτωβρίου 2012 στις 20.00 δίνουμε ραντεβού στην αίθουσα του χορευτικού για την έναρξη της καινούριας χορευτικής χρονιάς! Περιμένουμε όλους εσάς που αγαπάτε το χορό, παλιούς και καινούριους να τα πούμε από κοντά και να γνωριστούμε! Φυσικά τότε θα ανακοινωθεί και το πρόγραμμα όλων των τμημάτων (παραδοσιακών, κρητικών, λαικών, ποντιακών, latin ballroom, salsa, tango argentino) και θα χορέψουμε... λίγο απ' όλα !!!

Σας περιμένουμε όλους !

Re: Χορευτικός τομέας ΕΜΠ

10
Μπορεί οι σχολές να είναι κλειστές αλλά στον χορευτικό τομέα τα μαθήματα γίνονται κανονικά και κάθε απόγευμα συγκεντρώνεται αρκετός κόσμος για να χορέψει και να περάσει όμορφα! Χτες που πήγα εγώ η αίθουσα ήταν γεμάτη! Τα παιδιά (που από ότι ξέρω δεν πληρώνονται και μας κάνουν μάθημα) είχαν πολύ όρεξη κι εμείς περάσαμε υπέροχα! ^^ ^^