[4o] Θερμοδυναμική Χημικής Μηχανικής (2011-12)

1
Παιδιά σε αυτό το εξάμηνο το μάθημα το κάνουν οι ίδιοι καθηγητές κύριος Βουτσάς και κύριος Μαγουλάς με την διαφορά ότι μπαίνουν και οι δύο και στα δυο τμήματα. Επειδή έχει γίνει κάποιο μπέρδεμα οι καθηγητές μας είπαν ότι πρέπει ο καθένας να μένει και να παρακολουθεί σε ένα τμήμα!! Είναι σημαντικό να μην αλλάζουμε τμήματα γιατί προφανώς αφού μπαίνουν και οι δύο και στα δύο τμήματα μπορεί κάποιος να ακούσει κάποια πράγματα δυο φορές! Γι αυτό προσοχή! :)

Re: Θερμοδυναμική Χημικής Μηχανικής (2011-12)

3
Μήπως μπορεί κάποιο καλό παιδάκι να μου πει που στο καλό βρήκε τις εξισώσεις του Τσονόπουλου που μας λέει σε μια από τις ασκήσεις στην πρώτη σειρά γιατί εγώ δεν τις είδα σε κανένα από τα βιβλία θερμο??Ευχαριστώ!! ^^

Re: Θερμοδυναμική Χημικής Μηχανικής (2011-12)

5
απο το βιβλιο του τασσιου 4 εξαμινο σελ. 260 η σχεση τσονοπουλου για μη πολικες και 262 για πολικες εσυ θα παρεις για πολικες γτ εχεις το νερο που ειναι πολικο. βεβαια υπαρχει οπως ανεφερε και ο συναδελφος μακης και στο βιβλιο του παπαιωανου σελ.167!!! αλλα ποιο αναλυτικα τα λεει εκει που σου λεω!! :) :)

Re: Θερμοδυναμική Χημικής Μηχανικής (2011-12)

8
Προσωπικά την 1 και 3 εχω λύσει..την 2 δεν την έχω κοιτάξει ακόμη αλλά όταν την λύσω θα ποστάρω τι βρήκα! :) Αυτό που έχω να παρατηρήσω μόνο είναι ότι θα πρέπει να είμαστε αρκετά προσεκτικοί με τις μονάδες που έχουν τα μεγέθη που χρησιμοποιούμε για να μην μπλεχτούμε από πίνακα σε πίνακα κατα τα άλλα πολύ καλές μου φαίνονται!
cron