Re: [6ο] Φαινόμενα Μεταφοράς με Η/Υ

31
Δεν έχω ιδέα, νομίζω μετράει αρκετά η comsol. Πάντως ο Μπουντουβής είχε πει ότι μπορεί να δοθεί το 2D ή το μη-γραμμικό πρόβλημα (ή μόνο το μη γραμμικό) για βελτίωση.
People who wish to analyze nature without using mathematics must settle for a reduced understanding

Re: [6ο] Φαινόμενα Μεταφοράς με Η/Υ

33
Αν Δεν απατώμαι ναι. Στις 4 παρα τέταρτο
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: [6ο] Φαινόμενα Μεταφοράς με Η/Υ

34
Tα επόμενα δύο μαθήματα θα γίνουν στο PClab, Τετάρτη, 22/4 και 29/4, 3.30-6.15 μμ.
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: [6ο] Φαινόμενα Μεταφοράς με Η/Υ

35
Ανέβηκαν οι πρώτοι κώδικες στα "Ειδικά Θέματα" στην ιστοσελίδα του μαθήματος εδώ. Η υπορουτίνα gelim που ζητάται είναι για την Gauss.
ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΝΕΟ
"Ποιός τον χ@ζει τον πρεζάκια τον Κέρουακ; Μόνο Καββαδίας ρε!"

Re: [6ο] Φαινόμενα Μεταφοράς με Η/Υ

37
Στους κωδικες που δοθηκαν δεν ειναι ηδη συμπληρωμενη η Gauss η κανω λαθος?
Μια αλλαγη μονο για να κανει print τα solutions θελει κατα τ αλλα σε 5 λεπτα ηταν ετοιμη.
Καλα τα λεω η χανω κατι? :whistle:
“Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way when you criticize them, you are a mile away from them and you have their shoes.”

Re: [6ο] Φαινόμενα Μεταφοράς με Η/Υ

38
Σχετικά με το θέμα του Comsol του 2017, ποια ήταν τελικά το ή τα άλλα physics που έπρεπε να προστεθούν εκτός από το heat tranfer in fluids?
Γιατί το θέμα που είχαμε κάνει στο pc lab τον Μάιο δεν έμοιαζε και πολύ (που είχε νομίζω heat tranfer in fluids και το tranfer of diluted species)..