Re: Πληροφορίες για τα μαθήματα επιλογής 6ου εξ.

12
Καλησπέρα,

έγιναν σήμερα οι παρουσιάσεις των μαθημάτων επιλογής;
Απ'όσο πρόσεξα στο μάθημα "Υγρούς κρυστάλλους"που το έκανε η κ. Κούη, τώρα άλλαξε και το πήρε η κ. Καραγιάννη. Αν δεν κάνω λάθος είχε απαλλακτική εργασία επί Κούη. Ξέρουμε αν θα ισχύσει και φέτος αυτό με την κ. Καραγιάννη.

Ευχαριστώ

Re: Πληροφορίες για τα μαθήματα επιλογής 6ου εξ.

14
Θέλω να επιλέξω κάποιο που να μην χρειάζεται παρακολούθηση γιατι δεν μπορώ να το παρακολουθώ παραπάνω απο μια ώρα φέτος. Σκεφτόμουν του Μπουντουβή αν οι γνώσεις πάνω στο comsol που αποκτάς στο προεραιτικό εργαστήριο του 4ου αρκουν για να κάνεις την εργασια . Τι λέτε;

Re: Πληροφορίες για τα μαθήματα επιλογής 6ου εξ.

15
bags έγραψε:Θέλω να επιλέξω κάποιο που να μην χρειάζεται παρακολούθηση γιατι δεν μπορώ να το παρακολουθώ παραπάνω απο μια ώρα φέτος. Σκεφτόμουν του Μπουντουβή αν οι γνώσεις πάνω στο comsol που αποκτάς στο προεραιτικό εργαστήριο του 4ου αρκουν για να κάνεις την εργασια . Τι λέτε;
Δεν εμβαθύνεις τόσο πολύ στο κομσολ σε αυτό το μάθημα ειναι η αλήθεια, αλλα σίγουρα ειναι μάθημα που χρειάζεται παρακολούθηση γιατί εκτός από το κομσολ,έχεις και κάτι κώδικες να παραδωσεις, για τους οποίους χρειάζεσαι μέθοδο πεπερασμένων στοιχείων, και να τη διαβασεις μόνος απο το 0, λίγο δύσκολο
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: Πληροφορίες για τα μαθήματα επιλογής 6ου εξ.

17
jim4 έγραψε:Καλησπερα :)
Το ξερω πως ειναι καπως νωρις, αλλα πιο πιστευετε οτι ειναι το ιδανικοτερο επιλογης που σ δινει κατι; Ποια η γνωμη σας για την Διαχειριση Πορων & Ποιοτητας;
Δεν ξέρω για αυτό (αν και φήμες λένε διάφορα) αλλά ΔΕ θα σου πρότεινα τα φαινόμενα μεταφοράς με Η/Υ. Νομίζω δεν αξίζει τον κόπο του....
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: Πληροφορίες για τα μαθήματα επιλογής 6ου εξ.

18
Τα φαινόμενα μεταφοράς με Η/Υ ακούγεται ότι είναι πολύ ενδιαφέρον αλλά είναι το πιο δύσκολο μάθημα όλου του εξαμήνου. Για την διαχείριση πόρων και ποιότητας δεν έχω ακούσει κάτι αλλά δεν θα το πρότεινα

Re: Πληροφορίες για τα μαθήματα επιλογής 6ου εξ.

19
Εγω έχοντας πάρει τα Φαινομενα με Η/Υ στα προτεινω 100%. Ειναι δυσκολο μαθημα; ΝΑΙ. Θα πάρεις 9-10 εαν δεν διαβασεις; ΟΧΙ
Παρ'ολα αυτα σε συγκριση με ολα τα υπολοιπα μαθηματα επιλογής ειναι μακραν το πιο ενδιαφερον και χρησιμο. Ειδικα αν σου αρέσαν τα φαινομενα 1 και τα υπολογιστικα γενικοτερα. Επισης σε σχεση με παλιοτερες χρονιες έγινε και αρκετα περισσοτερο Comsol περσι.
Οπότε αν θες ενα καλο challenge απο το οποιο θα μαθεις κατι και στην ταξη και στο εργαστηριο παρτο. Αν θες απλα ενα βαθμο δεν αξιζει να χασεις το χρονο σου.

Και μην ακους τον KiritoShu ειναι hater :P
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Papajim202 την Πέμ 09 Φεβ 2017, 8:18 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
“Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way when you criticize them, you are a mile away from them and you have their shoes.”

Re: Πληροφορίες για τα μαθήματα επιλογής 6ου εξ.

20
Papajim202 έγραψε: Και μην ακους τον KiritoShu ειναι hater :P

Και ο papajim202 είναι ανάλογα με τις μέρες του
(με αγάπη)
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα
cron