[6ο] Περιβαλλοντική επιστήμη (2012-13)

1
Καλημέρα παιδιά! Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος γνωρίζει ποιά είναι η ύλη από το βιβλίο της κυρίας Όξενκιουν για το μάθημα. Εδώ στο forum φυσικά υπάρχει μια αλλά είναι όλο το βιβλίο και δεν υπάρχει περίπτωση να τα έχουν κάνει όλα αυτά! :shock: :razz:

Re: [6ο] Περιβαλλοντική επιστήμη (2012-2013)

3
Εγω ολο το ειχα διαβασει παντως οταν εδινα εκτος μαλλον απο το 14 (που το εχω σημειωσει εκτος αλλα δεν ειμαι σιγουρη και δεν θυμαμαι). Παντως ειναι ευκολο βιβλιο και πανω κατω σχεδον ολα γνωστα. Μην πανικοβαλλεσαι. Αν και θυμαμαι οτι κι εγω στην Οξενκιουν ειχα ψιλοκολλησει λιγο αλλα και παλι πηρα παρα μα παρα πολυ καλο βαθμο. Ειναι ευκολο μαθημα.
In my glass coffin.
I'm waiting.

Re: [6ο] Περιβαλλοντική επιστήμη (2012-13)

5
Την είχα αποθηκεύσει αλλά δεν την είχα ανεβάσει. Την ανέβασα μόλις, είναι η περσινή μπορείς να την κατεβάσεις από εδώ
ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ και στους Χημικους Μηχανικους!

Δύο Φράσεις Προκαλούν Αληθινό Τρόμο: ''Κάναμε ό,τι μπορούσαμε..'' και ''ο Βύντρα Σεντράρει! :o ''

Re: [6ο] Περιβαλλοντική επιστήμη (2012-13)

9
Ναι, ο βαθμός της εργασίας κρατιέται για 2 χρόνια. Μετά νομίζω ότι ακυρώνεται το ότι έκανες την εργασία και θα πρέπει να την ξανακάνεις, γιατί είναι υποχρεωτική για να περάσεις το μάθημα
9 για το carefree και το κοινωνικό μήνυμα

Re: [6ο] Περιβαλλοντική επιστήμη (2012-13)

10
Ακαδ. έτος 2012-13
Εξεταστέα Ύλη για το μάθημα «Περιβαλλοντική Επιστήμη» του 6ου Εξαμήνου της Σχολής Χημικών Μηχανικών ΕΜΠ

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΕΠΙΣΤΗΜΗ

Διδακτικές σημειώσεις κ. Φ. Ρήγα: ‘Περιβαλλοντική Μικροβιολογία και Επιδημιολογία’ και ‘Στοιχεία Οικοτοξικολογίας’ (σελ. 27 - 109).

AΤΜΟΣΦΑΙΡΙΚΗ ΡΥΠΑΝΣΗ

Βιβλίο κ. Μ. Όξενκιουν - Πετροπούλου: “ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ: ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΙΚΗ ΡΥΠΑΝΣΗ”, Νέα Έκδοση 2010 (όλο το βιβλίο, σελ. 1 - 217) εκτός από τις σελίδες 185 - 217

Και

Σημειώσεις κ. Ι. Ζιώμα: “ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ - ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΙΚΗ ΡΥΠΑΝΣΗ”

ΣΤΕΡΕΑ ΑΠΟΒΛΗΤΑ

Διδακτικές Σημειώσεις κ. Μ. Λοϊζίδου: «Στερεά Απόβλητα»:
Κεφάλαιο 1 και 2, σελίδες 1 - 31
Κεφάλαιο 3, 4 και 5, σελίδες 38 - 115

ΥΔΑΤΙΚΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ

Διδακτικές σημειώσεις κ. Αικ. Ι. Χαραλάμπους: «Υδατικό Περιβάλλον»:
Κεφάλαιο 1, σελίδες 1 - 26
Κεφάλαιο 2, σελίδες 31 - 103
ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ και στους Χημικους Μηχανικους!

Δύο Φράσεις Προκαλούν Αληθινό Τρόμο: ''Κάναμε ό,τι μπορούσαμε..'' και ''ο Βύντρα Σεντράρει! :o ''