Re: [6o] Μηχανική Φυσικών Διεργασιών II (2015-16)

61
Τελικά δε χρειάστηκε τίποτα απ'αυτά. Ορίστε τα σημερινά θέματα
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΝΕΟ
"Ποιός τον χ@ζει τον πρεζάκια τον Κέρουακ; Μόνο Καββαδίας ρε!"

Re: [6o] Μηχανική Φυσικών Διεργασιών II (2015-16)

63
Chem26 έγραψε:Άλλαξε η μορφή των θεμάτων, όπως φαίνεται, και κάτι μου λέει ότι η αλλαγή είναι προς το καλύτερο ... Δεν το έδωσα το μάθημα αλλά εικάζω πως λογικά έβαλε θέματα και ο κ. Μαρούλης.
Το 1ο θέμα είναι του Μαρούλη, αν δεν είναι φανερό :Ρ
ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΝΕΟ
"Ποιός τον χ@ζει τον πρεζάκια τον Κέρουακ; Μόνο Καββαδίας ρε!"

Re: [6o] Μηχανική Φυσικών Διεργασιών II (2015-16)

64
Chem26 έγραψε:Άλλαξε η μορφή των θεμάτων, όπως φαίνεται, και κάτι μου λέει ότι η αλλαγή είναι προς το καλύτερο ... Δεν το έδωσα το μάθημα αλλά εικάζω πως λογικά έβαλε θέματα και ο κ. Μαρούλης.
Πραγματικά το σαφώς ανεβασμένο -σε σχέση με παλιότερες χρονιές- επίπεδο του μαθήματος, έγινε εμφανές και στα προχθεσινά θέματα. Το κομμάτι της κ. Κροκίδας κινήθηκε στο υψηλό επίπεδο που έχουμε συνηθίσει (αλλά στο οποίο δυστυχώς η μεγάλη πλειοψηφία των σπουδαστών αδυνατεί να ανταπεξέλθει), αλλά η μεγάλη έκπληξη ήταν το κομμάτι του κ. Μαρούλη. Πραγματικά αν μπορούσα να παρακολουθήσω τις διαλέξεις του στην ΑΣΟΕΕ θα είχα ελπίδες, όμως το φετινό μου πρόγραμμα δε μου το επέτρεψε. Ακόμα κι έτσι κανείς πρέπει να παραδεχτεί ότι ο κ. Μαρούλης έβαλε το τελευταίο λιθαράκι που ολοκλήρωσε το μεγαλείο των ΜΦΔ-- ο φοιτητής ΧΜ ΕΜΠ από σήμερα μπορεί όχι απλώς να σχεδιάσει, αλλά ακόμα να εκπονήσει πλήρη οικονομική ανάλυση και αριστοποίηση στις Φυσικές Διεργασίες που θα κληθεί αύριο να επιλύσει ως μηχανικός.

Re: [6o] Μηχανική Φυσικών Διεργασιών II (2015-16)

65
i griega έγραψε:Προς κυρίους navier-stokes: είστε σίγουρα χημικοί μηχανικοί;
Συγγνώμη είναι τρόπος αυτός να απευθύνεστε στους συναδέλφους σας;

edit: Το διαγράψατε κιόλας συνάδελφε; Γιατί-- τι έχετε να κρύψετε επιτέλους;

Re: [6o] Μηχανική Φυσικών Διεργασιών II (2015-16)

66
ἀπαξιῶ
Και για τις αποφάσεις,/ σ' εκείνες τις στιγμές της ανυπολόγιστης δύναμης μας,/ κανείς δεν πήρε την ευθύνη ύστερα από την ήττα.
Κι όχι γιατί δεν μετρήσαμε κόστη, συνέπειες ή απώλειες,/ αλλά ήτανε τέτοιες οι επιθυμίες/ που όλα τα δικαιολογήσαμε.

Re: [6o] Μηχανική Φυσικών Διεργασιών II (2015-16)

68
ένα και ένα πάλι τα ποστς σε αυτό το τόπικ...

@griega ό,τι γράφει δεν ξεγράφει στο'χα πει :P

@popomastoras μη βγαίνετε εκτός θέματος παρακαλώ.. αν θέλετε μπορούμε να ανοίξουμε καινούργιο τόπικ για τη σημασία των τόνων
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα