Re: [6ο] Μηχανική Πολυμερών (2013-2014)

12
Δε νομίζω... Ούτως ή άλλως θα έχουμε μαζί και το βιβλίο και τις σημειώσεις οπότε μπορούμε να ανατρέξουμε σε αυτά.
Ας μας διαφωτίσει πάντως και κάποιος από μεγαλύτερο εξάμηνο...
Και για τις αποφάσεις,/ σ' εκείνες τις στιγμές της ανυπολόγιστης δύναμης μας,/ κανείς δεν πήρε την ευθύνη ύστερα από την ήττα.
Κι όχι γιατί δεν μετρήσαμε κόστη, συνέπειες ή απώλειες,/ αλλά ήτανε τέτοιες οι επιθυμίες/ που όλα τα δικαιολογήσαμε.

Re: [6ο] Μηχανική Πολυμερών (2013-2014)

13
pavlos c.e. έγραψε:Να ρωτήσω ρε παιδιά, τις ενώσεις που λέει στις ασκήσεις (π.χ. μεθακρυλικός μεθυλεστέρας) πρέπει να τις ξέρουμε απ' έξω?
Οχι δεν χρειάζεται να ξέρεις απέξω καμία ένωση. Υπάρχουν μερικά χαρακτηριστικά πολυμερή πάντως σε πίνακες στο βιβλίο.
ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ και στους Χημικους Μηχανικους!

Δύο Φράσεις Προκαλούν Αληθινό Τρόμο: ''Κάναμε ό,τι μπορούσαμε..'' και ''ο Βύντρα Σεντράρει! :o ''

Re: [6ο] Μηχανική Πολυμερών (2013-2014)

14
Παιδιά μία ερώτηση: Η τωρινή εξεταστική θεωρείται "κανονική" ή επαναληπτική? Σε περίπτωση που δώσει κάποιος Πολυμερή τώρα για πρώτη φορά, μπορεί να κάνει βελτίωση στην εξεταστική του Ιανουαρίου/Φεβρουαρίου? Και αν δεν το δώσει τώρα, ο βαθμός της ομαδικής εργασίας θα κρατηθεί μέχρι τότε?
(όλες οι ερωτήσεις εξαρτώνται βασικά από το αν η εξεταστική του χειμερινού εξαμήνου που έρχεται θα είναι διπλή ή όχι. Δεν θυμάμαι τι είχε ειπωθεί περί αυτού )

Re: [6ο] Μηχανική Πολυμερών (2013-2014)

15
Είτε είναι κανονική είτε επαναληπτική εφόσον δίνεις για 1η φορά τα Πολυμερή μπορείς να κάνεις βελτίωση στην επόμενη διπλή/ επαναληπτική εφόσον τυπικά δεν θεωρηθεί "χαμένη". Ας επιβεβαιώσει κάποιος εφόσον δεν είμαι 100% σίγουρη. Νομίζω ότι για μία ακόμα εξεταστική μετράει ο βαθμός αλλά συνεννοήσου με την καθηγήτρια. Τώρα δεν ξέρω τι θεωρείται η παρούσα.
Einmal ist keinmal

Re: [6ο] Μηχανική Πολυμερών (2013-2014)

19
Είχε κάνει τα κεφάλαια 9 και 10 στα τελευταία μαθήματα. Για το κεφάλαιο 8 είπε να επικεντρωθούμε στις παραγράφους 8.1, 8.2 (τα άλλα είναι ψιλο-εκτός)
Why is a raven like a writing desk?

Re: [6ο] Μηχανική Πολυμερών (2013-2014)

20
Τα σημερινά θέματα της επαναληπτικής εξέτασης:
(Πέρσι έκανε μάθημα η κ. Βουγιούκα)
Πολυμερή (επαναληπτική) 1.jpg
Πολυμερή (επαναληπτική) 2.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Και για τις αποφάσεις,/ σ' εκείνες τις στιγμές της ανυπολόγιστης δύναμης μας,/ κανείς δεν πήρε την ευθύνη ύστερα από την ήττα.
Κι όχι γιατί δεν μετρήσαμε κόστη, συνέπειες ή απώλειες,/ αλλά ήτανε τέτοιες οι επιθυμίες/ που όλα τα δικαιολογήσαμε.