Re: Εκδρομή 3ου έτους

11
Μιλησα με τον Πολυμένη και μου είπε πως ουσιαστικά εμείς οι φοιτητές δεν έχουμε να κανονίσουμε κάτι για την εκδρομή στο 3ο έτος. Ειναι προγραμματισμένο,εκπαιδευτική εκδρομή στη θεσαλλονίκη σε 3 βιομηχανίες.Η εκδρομή γίνεται στο τέλος μαίου.Επέμεινα και τον ρώτησα αν μπορούμε να αποφασίσουμε για το που θα πάμε και πάλι μου είπε πως αυτή είναι η εκδρομή που κάνουμε σε αυτό το έτος...
~once you've grown up, you can never come back..~

Re: Εκδρομή 3ου έτους

12
Το ίδιο άκουσα κι εγώ από έναν τεταρτοετή φοιτητή...

Έτσι κι αλλιώς είναι πλέον αργά νομίζω για να κανονίσουμε οτιδήποτε για εξωτερικό. Οι υπόλοιπες σχολές έχουν ήδη κανονίσει, καταθέσει τα χρήματα κτλ. Οι αρχιτέκτονες μάλιστα πήγαν κιόλας. Ας ξεκινήσουμε από τώρα να οργανώνουμε την εκδρομή του 5ου έτους καλύτερα... :bleh:

Re: Εκδρομή 3ου έτους

15
ο κ.Κέκος μας ενημέρωσε σήμερα ότι οι φοιτητές που θα συμμετάσχουν στην εκδρομή στη Θεσσαλονίκη θα καταβάλουν ένα συμβολικό ποσό της τάξεως των 10 ευρώ για την παρουσία τους στο 8ο Πανελλήνιο Επιστημονικό Συνέδριο Χημικής Μηχανικής (Θα τους δοθέι και ένα σχετικό CD μαζί με μια βεβαίωση συμμετοχής)και όχι ολόκληρο το ποσό (80 ευρώ μέχρι σήμερα, 150 από αύριο και μέχρι την έναρξη του συνεδρίου). Επίσης παρακάλεσε να μην υπάρχουν ακυρώσεις (για να μην χρεωθεί το ίδρυμα περισσότερα δωμάτια). Τέλος η επιτροπή που ορίστηκε θα πρέπει σύντομα (ρωτήστε και τον κ.Κέκο πότε ακριβώς) να συγκεντρώσει τα ονόματα των συμμετεχόντων και το ποσό (20 ευρώ το άτομο) που θα οριστεί ως εγγύηση (μόλις φτάσουμε στη Θεσ/νίκη θα επιστραφεί).
Yesterday, love was such an easy game to play
Now I need a place to hide away
Oh I believe in yesterday

Re: Εκδρομή 3ου έτους

17
Αν είδα καλά έχει αναρτηθεί ανακοίνωση στο κυλικείο που κάνει λόγο για συνέλευση για την εκδρομή την Τετάρτη 13 Απριλίου και ώρα 15.30! Ας με επιβεβαιώσει κάποιος πλιιιιιζ :) Ξέρει κάποιος επίσης σε ποια αίθουσα θα γίνει?

Α επίσης, τελικά πληρώνουμε ή δεν πληρώνουμε το συνέδριο? :whistle:
"I went numb when I learned to see..."

Re: Εκδρομή 3ου έτους

18
Ισχύει αυτή η ανακοίνωση.σε ποια αίθουσα ακριβώς θα γίνει δεν ξέρουμε.πάντως δεν έπρεπε να ορίσουν τη συνέλευση αυτή τη μέρα καθώς είναι πολλοί που δεν θα έρθουνε γιατί δεν θα έχουνε εργαστήριο
Yesterday, love was such an easy game to play
Now I need a place to hide away
Oh I believe in yesterday