Re: Ποια συγγράμματα να διαλέξω?

93
Προγραμματισμός "Εισαγωγή στην Fortran 90/95/2003, Καραμπετάκης Νικόλαος". Δε θα το πολυανοίξεις, αλλά κάθε χρονο αυτό προτείνεται

Σχέδιο μέχρι πέρσι μόνη επιλογή ήταν το "Μηχανολογικό Σχέδιο, 2η Έκδοση, Αντωνιάδης Αριστομένης Θ." Το άλλο προστέθηκε φέτος.. Συνεπώς καλό θα ήταν να ρωτήσετε τον κύριο Παπαθανασίου για σιγουρία

Τώρα, για μαθηματική αναλυση Ι, από όσο ξέρω ο κύριος Γάσπαρης δεν προτείνει κάτι συγκεκριμένο. Σίγουρα και για κανένα λόγο ΔΕΝ θα πάρεις Spivak, είναι βιβλίο για μαθηματικούς και όχι για μηχανικούς.. Πολύ καλό είναι του Ρασσιά και μπορεί να χρησιμοποιηθεί, εύκολα κατά τη γνώμη, και σαν reference στα επόμενα χρόνια για να ανατρέξεις σε κανένα ολοκλήρωμα ή τπτ τέτοιο.
[offtopic]
Όσοι πατε να πάρετε το βιβλίο της Βιολογίας του 5ου εξαμήνου, οπλιστείτε με περίσσεια υπομονη. Σήμερα περίμενα μιαμιση ώρα...
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: Ποια συγγράμματα να διαλέξω?

95
Μι Ζήτα έγραψε:
[offtopic]
Και στη Στοά του βιβλίου ανάλογες ουρές είχε. Από ό,τι λέγεται είχε πέσει το σύστημα.
Αλήθεια? Όταν πήγα εξυπηρετήθηκα αμέσως εκεί.
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: Ποια συγγράμματα να διαλέξω?

96
[offtopic]
όντως είχε πέσει(ή είχε υποστεί βλάβη τέλος πάντων) το σύστημα, στις πανεπιστημιακές εκδώσεις Κρήτης χρειάζονταν να δώσουμε τουλάχιστον 2(στην πολύ καλύτερη περίπτωση) το pin για να δοκιμάσουμε να συνδεθούμε, που αφού μετά από ένα χρονικό διάστημα δεν καταφέρναμε να συνδεθούμε ξαναπροσπαθούσαμε. Πρέπει απλώς τότε να έκαναν πολλοί δήλωση συγγραμμάτων και κολλούσε ο Εύδοξος

Re: Ποια συγγράμματα να διαλέξω?

97
[offtopic]
εγω αντιθετως και στις ΠΕΚ και στη Στοα βιβλιου και για τον Παπαιωαννου που πηγα μου ειπαν οτι ημουν ο πρωτος που πηγα και ξεμπερδεψα στιγμιαια :bleh: :lol:
“Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way when you criticize them, you are a mile away from them and you have their shoes.”

Re: Ποια συγγράμματα να διαλέξω?

98
KiritoShu έγραψε:Προγραμματισμός "Εισαγωγή στην Fortran 90/95/2003, Καραμπετάκης Νικόλαος". Δε θα το πολυανοίξεις, αλλά κάθε χρονο αυτό προτείνεται

Σχέδιο μέχρι πέρσι μόνη επιλογή ήταν το "Μηχανολογικό Σχέδιο, 2η Έκδοση, Αντωνιάδης Αριστομένης Θ." Το άλλο προστέθηκε φέτος.. Συνεπώς καλό θα ήταν να ρωτήσετε τον κύριο Παπαθανασίου για σιγουρία

Τώρα, για μαθηματική αναλυση Ι, από όσο ξέρω ο κύριος Γάσπαρης δεν προτείνει κάτι συγκεκριμένο. Σίγουρα και για κανένα λόγο ΔΕΝ θα πάρεις Spivak, είναι βιβλίο για μαθηματικούς και όχι για μηχανικούς.. Πολύ καλό είναι του Ρασσιά και μπορεί να χρησιμοποιηθεί, εύκολα κατά τη γνώμη, και σαν reference στα επόμενα χρόνια για να ανατρέξεις σε κανένα ολοκλήρωμα ή τπτ τέτοιο.
ευχαριστώ παααααρα πολυ :) ηταν τεραστια η βοηθεια σου!
καλη συνεεεχεια