Re: Ποια συγγράμματα να διαλέξω?

111
Βιβλίο [86053398]: Εισαγωγή στο Σχεδιασμό Χημικών Εργοστασίων, 2η Έκδοση, Κούκος Ιωάννης Λεπτομέρειες
Βιβλίο [18548742]: Σχεδιασμός και οικονομική μελέτη εγκαταστάσεων για μηχανικούς, Peters Max,Timmerhaus Klaus D., West Ronald E. Λεπτομέρειες
Βιβλίο [9722]: Σχεδιασμός χημικών βιομηχανιών, Μαρίνος - Κουρής Δ. Σ.,Μαρούλης Ζ. Β. Λεπτομέρειες

τα βιβλία που προτείνονται. Οι καθηγητες λένε του Timmerhaus που βοηθάει λίγο στην εργασία. Πιο κοντά στο μάθημα είναι του Μαρούλη. Για το Εισαγωγή στο Σχεδιασμό Χημικών Εργοστασίων δεν έχω ιδέα.
Πάντως σίγουρα θα πρέπει να κατεβάσετε Chemical Process: Design and Integration του R. Smith για να καταλάβετε τι παίζει. Αν δεν το βρείτε ηλεκτρονικά σε κάποιο πειρατικό σάιτ........ στείλτε pm
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: Ποια συγγράμματα να διαλέξω?

112
KiritoShu έγραψε:Βιβλίο [86053398]: Εισαγωγή στο Σχεδιασμό Χημικών Εργοστασίων, 2η Έκδοση, Κούκος Ιωάννης Λεπτομέρειες
Βιβλίο [18548742]: Σχεδιασμός και οικονομική μελέτη εγκαταστάσεων για μηχανικούς, Peters Max,Timmerhaus Klaus D., West Ronald E. Λεπτομέρειες
Βιβλίο [9722]: Σχεδιασμός χημικών βιομηχανιών, Μαρίνος - Κουρής Δ. Σ.,Μαρούλης Ζ. Β. Λεπτομέρειες

τα βιβλία που προτείνονται. Οι καθηγητες λένε του Timmerhaus που βοηθάει λίγο στην εργασία. Πιο κοντά στο μάθημα είναι του Μαρούλη. Για το Εισαγωγή στο Σχεδιασμό Χημικών Εργοστασίων δεν έχω ιδέα.
Πάντως σίγουρα θα πρέπει να κατεβάσετε Chemical Process: Design and Integration του R. Smith για να καταλάβετε τι παίζει. Αν δεν το βρείτε ηλεκτρονικά σε κάποιο πειρατικό σάιτ........ στείλτε pm
Το βιβλίο του Κούκου είναι πολύ καλό. Δεν ξέρω αν βοηθάει για το συγκεκριμένο μάθημα βέβαια!
Hatred is Blind, Rage carries you Away...
and He who pures out Vengeance, runs the Risk of tasting a Bitter draught
...
One is All and All is One

Re: Ποια συγγράμματα να διαλέξω?

113
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις σας!
Η βοήθεια σας είναι πολύτιμη!
Ἄφησέ με νἄρθω μαζί σου.

Τό ξέρω πώς καθένας μονάχος πορεύεται στόν ἔρωτα,
μονάχος στή δόξα καί στό θάνατο.

Τό ξέρω. Τό δοκίμασα. Δέν ὠφελεῖ.
Ἄφησέ με νἄρθω μαζί σου.

Re: Ποια συγγράμματα να διαλέξω?

114
Παιδιά προσοχή στην παρακάτω ανακοίνωση. Μην χάσετε τις ημερομηνίες για τις δηλώσεις!
Σύμφωνα με την εκδοθείσα εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων (https://eudoxus.gr/files/Egkiklios_Dian ... 019-20.pdf), οι δηλώσεις συγγραμμάτων των φοιτητών θα ξεκινήσουν με τη νέα διαδικασία την Παρασκευή 10 Απριλίου 2020 και θα ολοκληρωθούν την Κυριακή 26 Απριλίου 2020. Επισημαίνεται ότι μετά την παρέλευση της ως άνω προθεσμίας *δεν* θα είναι δυνατό να υποβληθεί καμία νέα δήλωση ή να τροποποιηθεί κάποια ήδη υποβληθείσα.

Στη δήλωσή τους οι φοιτητές, θα πρέπει να συμπληρώσουν όλα τα απαιτούμενα πεδία της "Υποχρεωτικής Δήλωσης Διεύθυνσης" για την κατ' οίκον παράδοση των συγγραμμάτων που θα επιλέξουν.

Η κατ'οίκον παράδοση των δηλωθέντων συγγραμμάτων από τους εκδοτικούς οίκους, θα ξεκινήσει την Δευτέρα 27 Απριλίου 2020 και θα ολοκληρωθεί την Δευτέρα 15 Ιουνίου 2020.

Υπενθυμίζεται ότι οι φοιτητές υποχρεούνται να προβούν σε δήλωση μαθημάτων στο οικείο τμήμα τους και δικαιούνται να παραλάβουν συγγράμματα μόνο για τα μαθήματα εκείνα τα οποία έχουν συμπεριλάβει κατά το τρέχον εξάμηνο στη δήλωση μαθημάτων τους.

Επισημαίνεται ότι βάσει της ισχύουσας νομοθεσίας, οι φοιτητές που έχουν υπερβεί τα ν+2 έτη σπουδών δεν δικαιούνται δωρεάν διδακτικά συγγράμματα.

Για περαιτέρω διευκρινίσεις ή απορίες μπορείτε πάντα να απευθύνεστε στο Γραφείο Αρωγής Χρηστών του Ευδόξου (http://eudoxus.gr/OnlineReport.aspx).