Σε είδα στο ΕΜΠ...

1
Για τους ρομαντικούς(μιας και το σηκώνει το εορταστικό κλίμα) :inlove: :baby:

Σε είδα στο Πολυτεχνείο.Τα μακριά χρυσαφένια σου μαλλιά χόρευαν στο ρυθμό που,μαεστρικά,είχε εμπνευστεί ο άνεμος ενώ εσύ ανέβαινες αρμονικά τις σκάλες όπως μία νότα σε ένα τρισδιάστατο πεντάγραμμο.Αμέσως,μία υπέροχη μελωδία ήχησε στα αυτιά μου και όμορφα και πρωτόγνωρα συναισθήματα με πλημμύρισαν(αν τα μετρούσες,θα έβρισκες ένα τσουνάμι από δαύτα).Φορούσες...βασικά,δε θυμάμαι τί φορούσες.Ούτε καν πώς έμοιαζες...Αλλά είμαι σχεδόν σίγουρος ότι σε είδα...νομίζω δηλαδή...αν και τώρα που το ξανασκέφτομαι...χμμμ...
Spoiler: show
Καλές διακοπές σε όλους :razz: :bigbeer:
"People don’t listen, they just wait for their turn to talk."
— Chuck Palahniuk

Re: Σε είδα στο ΕΜΠ...

4
keiner έγραψε:Για τους ρομαντικούς(μιας και το σηκώνει το εορταστικό κλίμα) :inlove: :baby:

Σε είδα στο Πολυτεχνείο.Τα μακριά χρυσαφένια σου μαλλιά χόρευαν στο ρυθμό που,μαεστρικά,είχε εμπνευστεί ο άνεμος ενώ εσύ ανέβαινες αρμονικά τις σκάλες όπως μία νότα σε ένα τρισδιάστατο πεντάγραμμο.Αμέσως,μία υπέροχη μελωδία ήχησε στα αυτιά μου και όμορφα και πρωτόγνωρα συναισθήματα με πλημμύρισαν(αν τα μετρούσες,θα έβρισκες ένα τσουνάμι από δαύτα).Φορούσες...βασικά,δε θυμάμαι τί φορούσες.Ούτε καν πώς έμοιαζες...Αλλά είμαι σχεδόν σίγουρος ότι σε είδα...νομίζω δηλαδή...αν και τώρα που το ξανασκέφτομαι...χμμμ...
Θα αρκεστώ στους σοφότατους στίχουν της πολυαγαπημένης σου Έλλης (όχι της Στάη, της άλλης που τραγουδάει):
"Πες μας τι πίνεις,
εσύ και δε μας δίνεις,
τα έχεις χαμένα,
ανησυχώ για εσένα!!
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Re: Σε είδα στο ΕΜΠ...

5
Κουλτουρολόμπυ του υψηλού επιπέδου και της συμβατικής ζωής αφήστε μας να εκφραστούμε. :baby:
Ευχαριστούμε keiner για αυτή την εμπνευσμένη κίνηση να φέρεις στο φόρουμ μας τόπικ αντίστοιχο με κλαρινοχιπστεροεναλλακτικο-εφημερίδα της πρωτεύουσας και όχι μόνο. :razz:
Εγώ θα ήθελα μέσω του τόπικ αυτού να αναζητήσω και να ζητήσω σε ραντεβού αυτόν που μου έκλεψε το ποδήλατο. Δεν τον έχω δει αλλά δεν έχει σημασία. Γιατί ούτε ο keiner έχει δει την ξανθιά που ονειρεύεται! :heart:
Einmal ist keinmal

Re: Σε είδα στο ΕΜΠ...

6
Overspark έγραψε:Dude you high ? :P

KiritoShu έγραψε:
Θα αρκεστώ στους σοφότατους στίχουν της πολυαγαπημένης σου Έλλης (όχι της Στάη, της άλλης που τραγουδάει):
"Πες μας τι πίνεις,
εσύ και δε μας δίνεις,
τα έχεις χαμένα,
ανησυχώ για εσένα!!

Spoiler: show
@AnastasiaN
Φαντάσου "αυτός" που σου έκλεψε το ποδήλατο να είναι "αυτή" και "αυτή" να είναι "Αυτή" που ψάχνω.
Φαντάσου να την έλεγαν Κορνηλία και φράγκο να μην είχε η τσέπη της να πάρει ένα ποδήλατο και η δυσχερής οικονομική της κατάσταση να την οδήγησε στην πράξη της κλοπής.
'Η φαντάσου αυτός που σου έκλεψε το ποδήλατο να το έκανε γιατί περίμενε αυτήν ακριβώς τη στιγμή,που εσύ μέσω μίας "αγγελίας" θα τον ζητήσεις σε ραντεβού...
(Τον φαντάζομαι απελπισμένο να ξεφυλλίζει καθημερινά τις σελίδες της κλαρινοχιπστεροεναλλακτικο-εφημερίδας της πρωτεύουσας,που λες κι εσύ, ψάχνοντας μάταια.Ε ναι λοιπόν,για ανθρώπους σαν κι αυτόν έφτιαξα αυτό το τόπικ.)
Φαντάσου τα άλλα άπειρα ενδεχόμενα...
ΥΓ:Θύμισε μου να σου πω την ιστορία με το "κλεμμένο" ποδήλατο...
"People don’t listen, they just wait for their turn to talk."
— Chuck Palahniuk