Ατάκες καθηγητών και μη

1
Ανοίγω αυτό το thread με αφορμή κάτι posts που διάβασα στους ΗΜΜΥ για να μην ξεχαστούν τυχόν επικές ατάκες που ακούγονται στη σχολή.Παραθέτω ένα παράδειγμα από τους ηλεκτρολόγους:

Καθηγητής:Κανελλόπουλος, Μάθημα:Κυκλώματα 2ου εξαμήνου Έτος:2003-2004

Ο κανελλόπουλος έχει αργήσει κανένα μισάωρο να έρθει στο πρώτο μάθημα και ξαφνικά σκάει μύτη. Πριν πεί οτιδήποτε πάει στην τουαλέτα, ακούγεται το τράβηγμα ενός καζανακίου και αμέσως μετά βγαίνει κρατώντας ένα βρεγμένο σφουγγάρι. Κλασσική ψυχολογία μάζας αλλά όλο το αμφιθέατρο αρχίζει να χειροκροτάει τον καθηγητή που ετοιμάζεται να κάνει το ντεμπούτο του. Ακολουθεί ο παρακάτω μονοεξάψαλμος. Τα λόγια είναι τα αυθεντικά, τα έχω μάθει απ' έξω λόγω βιντεακίου που κυκλοφόρησε λίγο μετά. Τιμή και δόξα στο παιδί που το αποθανάτισε...
"ΣΚΑΣΜΟΟΟΟΣ!!! ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΑΝΤΕΛΑΚΗ ΜΟΥ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΑΝΤΕΛΗ ΜΟΥ! ΠΟΤΕ ΡΕ ΘΑ ΓΙΝΕΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΡΕ??? ΜΕ ΚΟΙΤΑΤΕ ΤΩΡΑ ΜΕ ΕΝΑ ΗΛΙΘ-(ΜΠΑΜ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ)ΙΟ ΒΛΕΜΜΑ!!! ΑΝΤΑΡΑ ΚΑΙ ΦΟΒΕΡΑ ΘΕΛΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΣΑΣ ΠΙΑΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ!!! ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΑΤΕ... ΤΙ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΑΤΕ ΡΕ ΗΛΙΘΙΟΙ... ΗΛΙΘΙΟΙ!!! ΠΕΣΤΕ ΜΟΥ ΡΕ ΠΟΙΟΝ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΑΤΕ ΕΔΩ ΡΕ ΤΩΡΑ ΡΕ... ΠΟΙΟΝ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΑΤΕ ΡΕ!!! Ο ΧΑΡΥ ΚΛΙΝ ΕΙΜΑΙ??? ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΜΕΤΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΑΘΗΜΑ ΝΑ ΠΑΡΩ 5 ΤΑΛΑΡΑ... ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ! ΕΣΕΙΣ ΕΙΣΑΣΤΕ ΟΙ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ... ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ!!! ΚΙ ΑΣ ΜΕ ΓΡΑΦΟΥΝ ΣΥΝΘΗΜΑΤΑ ΣΤΟΥΣ ΤΟΙΧΟΥΣ... ΣΑΣ ΕΧΩ ΓΡΑΜΜΕΝΟΥΣ ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ ΕΓΩ Ο ΙΔΙΟΣ...."

Και ένα άλλο από φέτος στο μάθημα επιστήμη των υπολογιστών:
Ο καθηγητής που είχε το κομμάτι γλώσσες προγραμματισμού στην εξέταση έβαλε την εξής ερώτηση:Ποια 2 χαρακτηριστικά έχει η γλώσσα Haskell που δεν έχει καμία άλλη γλώσσα προγραμματισμού?Η απάντηση που έδωσε όταν ρωτήθηκε ήταν:
1ον)Είναι βαρετή
2ον)Είναι η μόνη γλώσσα προγραμματισμού με το όνομα Haskell
Σημείωση:Όλες οι παρόμοιες απαντήσεις πήραν όλους τους βαθμούς της συγκεκριμένης άσκησης
People wishing to analyze nature without using mathematics just settle for a reduced understanding.