Αγαπητέ επιτηρητή

1
...σε παρακαλώ ΚΑΝΕ ΗΣΥΧΙΑ! Στ' αλήθεια, τη χρειάζομαι για να συγκεντρωθώ. Ευχαριστώ. :)

Τα προφανή μας τα είπες ήδη 5 φορές, δεν δίνουμε πρώτη φορά εξετάσεις. Αν όντως θέλεις να κοιτάει μπροστά του αυτός που είναι ερωτευμένος με τον διπλανό του, κοίταξέ τον κι εσύ, θα φρικάρει. Κατά τα άλλα, δεν με ενδιαφέρει να μάθω όλα σου τα κουτσομπολιά, δεν με ενδιαφέρει να ακούσω για τη δίαιτα που σε κρατάει σε φόρμα, ούτε τι δουλειές έχεις αφήσει στη μέση. Θέλω μόνο να συγκεντρωθώ για να γράψω, γι' αυτό κάνε τη δουλειά σου διακριτικά. Και κράτα στην άκρη του μυαλού σου ότι ο δεύτερος επιτηρητής που έτυχε μαζί σου μπορεί να μην έχει και τόση όρεξη για κουβέντα.

ΥΓ: Αν θέλεις να το παίξεις σκληρός, δεν θα το πετύχεις αφήνοντας να γίνεται χαμός αλλά μόλις μπαίνει ο καθηγητής να αρχίζεις να τσιρίζεις.
ΥΓ2: Αυτή είναι μια συρραφή από διάφορες εμπειρίες των τελευταίων ετών.....

:flower:

Re: Αγαπητέ επιτηρητή

3
Σε αυτή την περίπτωση πρέπει κάποιος απ' αυτους που γράφουν να "τσαμπουκαλευτεί" και να πει στον επιτηρητή να σταματήσει, παίρνοντας όμως το ρίσκο ότι οι "αντιγράφοντες" θα τον κοιτάξουν με μισό μάτι γιατί τους βόλευε η προηγούμενη κατάσταση. Όσα χρόνια ειμαι στη σχολή (6), κανείς δεν έχει υπάρξει αυτός ο "ένας", πλην της υποφαινόμενης. Whatever...

Re: Αγαπητέ επιτηρητή

4
Μάκη.... Πόσο δίκιο έχεις !!!

Ύστερόγραφο : Όταν έδινα Φυσικοχημεία ΙΙ είχα φτάσει στο σημείο να τσακωθώ με επιτηρήτρια για αυτό το θέμα. Επί δέκα λεπτά συζητούσαν πάνω ακριβώς από το κεφάλι μου περί ανέμων και υδάτων
Μαζί μου έλα πάνω απ'τα σύννεφα

Re: Αγαπητέ επιτηρητή

5
υπάρχει η χρυσή τομή για όλα :P :P :P έπρεπε να δείτε τι γινόταν πέρσυ σε μία επαναληπτική (ή επί πτυχίω)... νομίζω χειρότερα (ή καλυτερα) δε γινοταν :P :P :P... περιβαλλοντικη μηχανικη εε???
Hatred is Blind, Rage carries you Away...
and He who pures out Vengeance, runs the Risk of tasting a Bitter draught
...
One is All and All is One

Re: Αγαπητέ επιτηρητή

6
Προς αποφυγή παρεξηγήσεων, δεν έχει καμία σημασία το μάθημα, απλώς θυμήθηκα να το γράψω σήμερα. Ξαναλέω ότι ήταν συσσωρευμένες εμπειρίες από πολλές εξετάσεις. Εξ' άλλου οι άνθρωποι που επιτηρούν είναι κοινοί κάθε φορά.

Μου έχει τύχει πάντως ο ίδιος ο καθηγητής να είναι στο αμφιθέατρο και να έχει πιάσει μονότερμα τον επιτηρητή επί πολλήηη ώρα, γλιστρίδα! Και να είμαι και στις πρώτες σειρές. Ε, κάποια στιγμή του το είπα και ησύχασε... :P