Re: [5o] Μηχανική Φυσικών Διεργασιών Ι (2013-14)

11
Στο τελευταίο μάθημα με την κ.Κροκίδα , εκφωνήθηκαν 2 ασκήσεις πάνω στον εξατμιστήρα. Επειδή υπάρχουν κάποιες αμφιβολίες περί ορισμένων τιμών, θα μπορούσε κάποιος που πρόλαβε να τις καταγράψει(και είναι και σίγουρος) να ανεβάσει την εκφώνηση της δεύτερης άσκησης;
Jealousy is the fear or apprehension of superiority: envy our uneasiness under it.
-William Shenstone

Re: [5o] Μηχανική Φυσικών Διεργασιών Ι (2013-14)

12
ἔστωσαν κτῆμα ἐς αἰεὶ

Τώρα αν είμαι σίγουρος... Δε βάζω και το χέρι μου στη φωτιά! Αν έχει κανείς άλλος άλλη εκδοχή, ας την παρουσιάσει :)
Spoiler: show
Η αβεβαιότητα και η προσδοκία είναι οι χαρές τις ζωής. Η σιγουριά είναι πολύ βαρετό πράγμα.

William Congreve, 1670-1729, Άγγλος συγγραφέας
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Έτσι που τη ζωή σου ρήμαξες εδώ
στην κώχη τούτη την μικρή, σ’ όλην την γη την χάλασες.

Re: [5o] Μηχανική Φυσικών Διεργασιών Ι (2013-14)

13
teopap έγραψε: Τώρα αν είμαι σίγουρος... Δε βάζω και το χέρι μου στη φωτιά! Αν έχει κανείς άλλος άλλη εκδοχή, ας την παρουσιάσει :)
Spoiler: show
Η αβεβαιότητα και η προσδοκία είναι οι χαρές τις ζωής. Η σιγουριά είναι πολύ βαρετό πράγμα.

William Congreve, 1670-1729, Άγγλος συγγραφέας
Καλώς είπας!Η βοήθειά σας εκτιμάται δεόντως :lol: . Μόλις παρέθεσες το μότο μου.......
Jealousy is the fear or apprehension of superiority: envy our uneasiness under it.
-William Shenstone

Re: [5o] Μηχανική Φυσικών Διεργασιών Ι (2013-14)

14
Η παρουσίαση των προαιρετικών θεμάτων ορίστηκε για 4 Μαρτίου. Η υποβολή τους όμως ισχύει μέχρι τις την ημέρα εξέτασης του μαθήματος.
Jealousy is the fear or apprehension of superiority: envy our uneasiness under it.
-William Shenstone

Re: [5o] Μηχανική Φυσικών Διεργασιών Ι (2013-14)

16
sakonma έγραψε:Γνωρίζει κάποιος αν έχει ειπωθεί κάτι σχετικά με τις αναπληρώσεις?
Nope :(

Έχει κάνει κανείς στο εργαστήριο των ΜΦΔ εναλλάκτη θερμότητας please???
Jealousy is the fear or apprehension of superiority: envy our uneasiness under it.
-William Shenstone

Re: [5o] Μηχανική Φυσικών Διεργασιών Ι (2013-14)

18
Δεν είναι τόσο πρόβλημα όσο σύγκριση αποτελεσμάτων για τάξη μεγέθους, καθότι υπάρχει ένα θέμα. Πιθανότατα κάτι με τις μονάδες, κάποια μετατροπή μάλλον που διαφοροποιεί τα δικά μου με κάποιας άλλης ομάδας.
Jealousy is the fear or apprehension of superiority: envy our uneasiness under it.
-William Shenstone

Re: [5o] Μηχανική Φυσικών Διεργασιών Ι (2013-14)

19
Πως ακριβώς γίνεται η εξέταση στα ΜΦΔ1; (Κλειστά/ανοιχτά βιβλία, με σημειώσεις ή χωρίς (πχ. για το κομμάτι της/του Κροκίδα/Ζιώμα, διάρκεια εξέτασης κλπ)
Jealousy is the fear or apprehension of superiority: envy our uneasiness under it.
-William Shenstone

Re: [5o] Μηχανική Φυσικών Διεργασιών Ι (2013-14)

20
Τα θέματα είναι ενιαία, για την ώρα θα σε γελάσω δίνεται νομίζω 2 ωρες. Ανοιχτά τυπικά είναι τα συγγράμματα του μαθήματος (μπορεί και οι σημειώσεις), εγώ είχα φέρει παπαϊωάννου, μου την είπαν λίγο αλλά τελικά με άφησαν να το έχω ανοιχτό.
People who wish to analyze nature without using mathematics must settle for a reduced understanding